BAŞKAN ORHAN’DAN ESNAFA PANDEMİ TEŞEKKÜRÜ

BAŞKAN ORHAN’DAN ESNAFA PANDEMİ TEŞEKKÜRÜ -BAŞKAN ORHAN; ESNAFIMIZIN SABIR VE METANETİ GURUR VERİCİ Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren esnafı tek tek ziyaret etti. Koronavirüs (Covit 19) salgını süresince büyük sıkıntılar yaşayan buna rağmen sabır ve sükunetle sürece destek veren esnafa teşekkür ziyareti gerçekleştiren Başkan Orhan, talepleri dinleyip not aldı. Esnaf ziyaretlerini devam ettireceklerinin altını çizen Başkan Orhan, ilçe ekonomisini ayakta tutan esnafın destekçisi olduklarını belirtti.

01.07.2020

MİNİK KEDİLER İÇİN İŞ MAKİNELERİ DURDU

KEDİ YAVRULARINA KUCAK AÇTILAR -MİNİK KEDİLER İÇİN İŞ MAKİNELERİ DURDU Aziziye Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm çalışmalarının yapıldığı Gezköy mevkiinde yıkım esnasında metruk bir evde kedi yavrularının görülmesi üzerine hafriyat çalışmaları 5 gün süreyle durduruldu. Metruk bir evde anneleri tarafından beslendiği öğrenilen kedi yavruları için Erzurum Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağı yetkilileri ve Aziziye Belediyesi tarafından adeta seferberlik ilan edildi. Annelerinin nerede olduğu bir türlü tespit edilemeyen, görüldüğünde ise yakalanamayan yavru kedilerin korunması için çaba gösterildi.

29.06.2020

KÜÇÜK KAZAZEDEYE BAŞKAN ORHAN MORALİ

KÜÇÜK KAZAZEDEYE BAŞKAN ORHAN MORALİ -BAŞKAN ORHAN’DAN KÜÇÜK İSMAİL’E İPAD TABLET HEDİYESİ Geçtiğimiz günlerde Aziziye ilçesi  Milli Egemenlik Caddesi üzerinde refüjde yeşil ışığın yanmasını beklediği sırada bir aracın kontrolünü kaybederek ezdiği ve sonrasında hastaneye kaldırılan 9 yaşındaki İsmail’in sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören İsmail Hakkı Durnagöl’ü, ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, silgi almak için evinden çıkan İsmail’in yaşadığı ve güvenlik kameralarına yansıyan feci kazanın kan doldurucu olduğunu söyledi. İsmail Hakkı’nın baba ve annesiyle hastanede görüşen Başkan Orhan, ziyareti esnasında ipad tablet hediye etti.

23.06.2020

AZİZİYE BELEDİYESİ İLÇENİN CAZİBESİNİ ARTIRIYOR

-AZİZİYE KENTSEL DÖNÜŞÜMLE ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR-AZİZİYE BELEDİYESİ İLÇENİN CAZİBESİNİ ARTIRIYOR-BAŞKAN ORHAN; HÜKÜMETİMİZİN DESTEKLERİ AZİZİYE'YE CAN OLDUErzurum'un batıya açılan penceresi konumundaki Aziziye ilçesi yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ile cazibesini sürekli artırmaya devam ediyor. Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ın da sürekli olarak üzerinde durduğu kentsel dönüşüm çalışmaları ilçe nüfusunun artış göstermesi ile cazibenin ne denli olduğunu da ortaya koyuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın da dönüşümde katkısı oldukça fazla.

21.06.2020

AZİZİYE’DE OKULLAR SINAVA HAZIR

AZİZİYE’DE OKULLAR SINAVA HAZIR -BAŞKAN ORHAN; SAĞLIKLI SINAV ORTAMI HAZIRLIYORUZ Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta sonlarında yapılacak olan 2020 Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) öncesinde Aziziye Belediyesi ilçe sınırları dâhilinde bulunan özel ve devlet kurumlarında geniş çaplı dezenfeksiyon ve temizlik çalışmaları başlattı. Mahalle statüsündeki köylerde bulunan ilköğretim okulları ile Ilıca, Selçuklu ve Saltuklu mahalleleri içerisindeki 65 okulun tamamında okul bahçelerinde çim biçme, bakım onarım ve dezenfeksiyon uygulamaları tamamlandı. Okullar sınavlara hazır hale getirilirken sağlıklı ortamlar oluşturulması amacıyla Aziziye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin 24 saat esasına göre çalışarak sınav salonları, koridorlar ve tuvaletleri dezenfekte ettiği öğrenildi.

20.06.2020

AZİZİYE’DE BÜYÜK SINAVLAR ÖNCESİ DENEME SINAVI

AZİZİYE’DE BÜYÜK SINAVLAR ÖNCESİ DENEME SINAVI -YKS VE LGS ÖNCESİ ÖĞRENCİ ADAYLARINA SINAV DESTEĞİ -BAŞKAN ORHAN; HİZMETTE EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ SÜRÜYOR Aziziye Belediyesi ilki bu hafta sonu yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi tüm ilçede öğrenciler için sınav testleri dağıttı. Ortaokul ve lise öğrencilerine okul idarecileri aracılığıyla yaklaşık 1500 öğrenciye gönderilen testlerle sınav öncesi yeterlilik kazandırılması amaçlandı. Hazırlanan testler içerisinde Başkan Muhammed Cevdet Orhan tarafından öğrencilere hitaben bir mektup yer aldı.

17.06.2020

BAŞKAN ORHAN ÖNCE NİKAH KIYDI SONRA ÖZÇEKİM YAPTI

BAŞKAN ORHAN ÖNCE NİKAH KIYDI SONRA ÖZÇEKİM YAPTI -PANDEMİ SONRASI İLK NİKAH -GAZETECİ KOTAN DÜNYA EVİNE GİRDİ -BAŞKAN ORHAN ÖNCE NİKAH KIYDI SONRA ÖZÇEKİM YAPTI Pandemi yasakları nedeniyle uzun zamandır kapalı olan nikah taleplerinde aşırı yoğunluğun olduğu öğrenildi. Erzurum’da yerel ve ulusal televizyonlarda muhabirlik yapan daha sonra Aziziye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görev alan gazeteci Adem Kotan, dünya evine girdi. Pandemi yeni normalleşme sonrası nikah salonlarının açılması ile ilk nikah Aziziye Belediyesi personeli Adem Kotan, iki yıldır nişanlı olduğu Derya Topçu ile nikah masasına oturdu.

15.06.2020

Çevreci Başkan Ağaç Budadı

Çevreci Başkan Ağaç Budadı -Başkan Orhan; Yeşil Alanlar Yaşam Kaynağımız Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, hafta sonu Erzurum Dadak Doğa Sporları Kulübü sporcuları, ile birlikte çam ağaçlarını budayıp çevre temizliği etkinliğine katıldı. Başkan Orhan, Aziziye ilçe sınırları içindeki Yarımca yolu mevkiinde ve Atatürk Üniversitesi bünyesinde bulunan ormanlık alanda Doğa Sporları Kulübü tarafından düzenlenen etkinlikte çevre korumanın önemine dikkat çekti. Dünyanın akciğerleri olarak bilinen çam ağaçlarını budayıp, bakım ve çevre temizliği yaparak ormanlara hayatta kalmasına yardımcı olan Dadak Doğa Sporları Kulübü bisikletten, tur kayağına, dağcılıktan, buz tırmanışına kadar birçok sportif faaliyetlerde bulunuyor.

08.06.2020

BAŞKAN ORHAN; BÜYÜK ZAFER YAKLAŞIYOR

BAŞKAN ORHAN; BÜYÜK ZAFER YAKLAŞIYOR -SEMT PAZARLARI CANLANIYOR Koronavirüs salgınında normalleşme adımlarının atıldığı Türkiye’de denetimler de bir o kadar yoğunluk görülüyor. Aziziye Belediyesi özellikle halkın yoğunluğunun olduğu görülen semt pazarlarında ki denetimlerini devam ettiriyor. Başkan Muhammed Cevdet Orhan, Dadaşkent ve Ilıca’daki semt pazarlarında esnafa moral ziyaretleri gerçekleştirerek taleplerini dinledi.

03.06.2020

AZİZİYE’DE OTURMA BANKLARI ÇİÇEKLERLE SÜSLENDİ

AZİZİYE’DE OTURMA BANKLARI ÇİÇEKLERLE SÜSLENDİ -BAŞKAN ORHAN; ARAMIZDA YALNIZCA ÇİÇEKLER OLACAK Koronaviris Covit 19 tedbirleri kapsamında ülke genelinde yapılan koruyucu tedbirler devam ediyor. 1 Haziran itibariyle normalleşme sürecine girilmesine rağmen Sağlık Bakanlığı’nın tedbirlerin sürdürülmesine yönelik önerileri doğrultusunda Aziziye Belediyesi ilçe genelinde dinlenme ve park alanlarında ki banklarda da sosyal mesafenin uygulanması için önlemler almaya başladı. Banklarda mesafelerin ihlali ve unutulmasının önlenmesi amacıyla en fazla iki kişinin oturması için bank orta kısımlarına çiçekler konuldu.

01.06.2020