MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYDIN'DAN DOMATES SERALARINA TAM PUAN

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın’a Jeotermal Destekli Domates Seralarını gezdirdi.

26.09.2022

TÜRKİYE'NİN EN UCUZ DOMATESİNİ ÜRETİYORUZ!

Aziziye Belediyesi’nin üretimini Jeotermal Destekli Seralarda yaptığı Ilıca Domatesi, piyasalara renk katmaya devam ediyor. Hasadına başlanan ilk günden bu yana vatandaşlardan büyük ilgi gören Ilıca Domatesi, Erzurum’da sofraları süslemekle kalmıyor, aynı zamanda enflasyona kafa da tutuyor. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ile imzalanan protokol çerçevesinde kilogram fiyatı 8.

19.09.2022

TARIM KREDİ KURMAYLARINDAN AZİZİYE'NİN SERALARINA TAM PUAN

  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin yöneticilerinden oluşan kurmay kadrosu, Aziziye Belediyesi’nin Jeotermal Destekli Domates Seralarına hayran kaldı. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, beraberinde Başkanvekilleri Ahmet Ersoy ve Musa Takımcı ile birlikte Ilıca Domatesi hasadının son sürat devam ettiği termal seraları gezdi. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın seralarda ağırladığı Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri heyeti, domates üretimini yerinde görüp, incelemelerde bulundu.

08.09.2022

ILICA DOMATESİMİZ ARTIK MARKETLERDE...

Aziziye Belediyesi’nin Jeotermal Destekli Seralarda ürettiği Ilıca Domatesi, raflardaki yerini aldı. Naturel Salkım Domatesin kilo fiyatının 20-23 lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunulduğu Erzurum’da, Ilıca Domatesi kilosu 10.95 liradan adeta kapış kapış edilmeye başlandı.

12.08.2022

YÜZME KURSLARIMIZA İLGİ BÜYÜK OLDU

  Aziziye Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda ücretsiz yüzme kursları başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle 07-14 yaş grubu çocuklar için organize edilen yüzme kurslarına 3 günde yaklaşık 3 bin kişi başvurdu. Günde 400’den fazla çocuğun birer saatlik seanslar halinde eğitim aldığı modern havuzdaki çalışmalar alanında uzman antrenörler tarafından yürütülürken, kurs kayıtları ise aralıksız devam ediyor.

09.08.2022

ILICA DOMATESİNİN İLK HASADINI BAKAN VARANK YAPTI

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aziziye Belediyesi’nin domates üretimi yaptığı Biyokütle Enerji Destekli Jeotermal Domates Seraları’na tam not verdi. Seranın hem açılışını ve hem de ilk hasadını yapan Bakan Varank, bu yatırımların özel sektör için örnek teşkil ettiğinin altını çizerek, “En büyük arzumuz bu yatırımların sayısının artması ve üretime yoğunlaşılmasıdır” dedi. Aziziye Belediyesi’nin Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında KUDAKA işbirliğiyle Erzurum’a kazandırdığı Biyokütle Enerji Destekli Jeotermal Domates Serası’nda ilk hasat Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapıldı.

22.07.2022

BAŞKAN ORHAN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “15 Temmuz, milli duruşumuzun ve direncimizin, milli imanımızın, beka ve haysiyetimizin ikamet adresidir” dedi. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mesajında 15 Temmuz’un tarifini yaptı. Başkan Orhan, “15 Temmuz’u sadece hain bir darbe girişiminin yapıldığı gün olarak tanımlamak yanlış olur.

15.07.2022

AZİZİYE'DE MUHTARLAR ZİRVESİ

Erzurum’un Aziziye ilçesinde muhtarların katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’in destekleriyle Aziziye ilçemize hizmet edebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi.

27.06.2022

AZİZİYE'NİN YATIRIMLARINA VALİ MEMİŞ'TEN TAM NOT

Erzurum Valisi Okay Memiş, Aziziye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Termal Aqupark ve Termal Destekli Domates Seralarını gezdi. Milyonluk yatırımları yerinde inceleyen Vali Memiş, “Aziziye Belediyemiz harikulade işler yapmış. Ben Başkanımız Muhammed Beyi ve ekibini kutluyorum, tebrik ediyorum” dedi.

23.06.2022

BAŞKAN ORHAN'DAN BABALAR GÜNÜ SÜRPRİZİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Babalar Günü’nü yine özel bir sürprizle kutladı. Üniversite sınavına giren çocukları için okul önlerinde bekleyen babaları yalnız bırakmayan Başkan Orhan, onların hem Babalar Gününü kutladı, hem de sınav stresini çocuklarıyla birlikte atmaları için sinema bileti hediye etti. Başkan Orhan, sınav heyecanını paylaştığı babaların yanında anneleri de unutmadı.

19.06.2022