ILICA DOMATESİMİZ ARTIK MARKETLERDE...

Aziziye Belediyesi’nin Jeotermal Destekli Seralarda ürettiği Ilıca Domatesi, raflardaki yerini aldı. Naturel Salkım Domatesin kilo fiyatının 20-23 lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunulduğu Erzurum’da, Ilıca Domatesi kilosu 10.95 liradan adeta kapış kapış edilmeye başlandı.

12.08.2022

YÜZME KURSLARIMIZA İLGİ BÜYÜK OLDU

  Aziziye Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda ücretsiz yüzme kursları başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle 07-14 yaş grubu çocuklar için organize edilen yüzme kurslarına 3 günde yaklaşık 3 bin kişi başvurdu. Günde 400’den fazla çocuğun birer saatlik seanslar halinde eğitim aldığı modern havuzdaki çalışmalar alanında uzman antrenörler tarafından yürütülürken, kurs kayıtları ise aralıksız devam ediyor.

09.08.2022

ILICA DOMATESİNİN İLK HASADINI BAKAN VARANK YAPTI

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Aziziye Belediyesi’nin domates üretimi yaptığı Biyokütle Enerji Destekli Jeotermal Domates Seraları’na tam not verdi. Seranın hem açılışını ve hem de ilk hasadını yapan Bakan Varank, bu yatırımların özel sektör için örnek teşkil ettiğinin altını çizerek, “En büyük arzumuz bu yatırımların sayısının artması ve üretime yoğunlaşılmasıdır” dedi. Aziziye Belediyesi’nin Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında KUDAKA işbirliğiyle Erzurum’a kazandırdığı Biyokütle Enerji Destekli Jeotermal Domates Serası’nda ilk hasat Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapıldı.

22.07.2022

BAŞKAN ORHAN'DAN 15 TEMMUZ MESAJI

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “15 Temmuz, milli duruşumuzun ve direncimizin, milli imanımızın, beka ve haysiyetimizin ikamet adresidir” dedi. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” mesajında 15 Temmuz’un tarifini yaptı. Başkan Orhan, “15 Temmuz’u sadece hain bir darbe girişiminin yapıldığı gün olarak tanımlamak yanlış olur.

15.07.2022

AZİZİYE'DE MUHTARLAR ZİRVESİ

Erzurum’un Aziziye ilçesinde muhtarların katılımıyla istişare toplantısı düzenlendi. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen’in destekleriyle Aziziye ilçemize hizmet edebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi.

27.06.2022

AZİZİYE'NİN YATIRIMLARINA VALİ MEMİŞ'TEN TAM NOT

Erzurum Valisi Okay Memiş, Aziziye Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Termal Aqupark ve Termal Destekli Domates Seralarını gezdi. Milyonluk yatırımları yerinde inceleyen Vali Memiş, “Aziziye Belediyemiz harikulade işler yapmış. Ben Başkanımız Muhammed Beyi ve ekibini kutluyorum, tebrik ediyorum” dedi.

23.06.2022

BAŞKAN ORHAN'DAN BABALAR GÜNÜ SÜRPRİZİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Babalar Günü’nü yine özel bir sürprizle kutladı. Üniversite sınavına giren çocukları için okul önlerinde bekleyen babaları yalnız bırakmayan Başkan Orhan, onların hem Babalar Gününü kutladı, hem de sınav stresini çocuklarıyla birlikte atmaları için sinema bileti hediye etti. Başkan Orhan, sınav heyecanını paylaştığı babaların yanında anneleri de unutmadı.

19.06.2022

MEKTUP YARIŞMASINDA ÖDÜL HEYECANI

Aziziye Belediyesi’nin düzenlediği “Gençler İstiklali ve İstikbali Yazıyor” konulu Ödüllü Mektup Yarışması’nın sonuçları açıklandı, dereceye girenlere ödülleri verildi. TDED Erzurum Şubesi işbirliğiyle organize edilen ödüllü mektup yarışmasında üç lise ve bir de üniversite öğrencisi dereceye girerken, eser sahiplerine ödülleri ise Ilıca Şiir Şöleni’nde verildi. Erzurum’daki lise, önlisans ve lisans öğrencilerinin toplamda 213 mektupla katıldıkları yarışmada eserler titiz bir değerlendirmeden geçirildi.

30.05.2022

ERZURUM ILICA ŞİİR ŞÖLENİ İLE ŞİİRE DOYDU

Aziziye Belediyesi ve TDED Erzurum Şubesi işbirliğiyle organize edilen “Ilıca Şiir Şöleni” muazzam bir katılıma sahne oldu. Erzurum Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ve birbirinden tanınmış şiir ustalarının katıldığı şölende Ilıca ismi ön plana çıkarken, art arda okunan şiirler Erzurum için adeta şiir ziyafetine dönüştü. Şairler Ali Coşkun Hirik, Ferman Karaçam, İsmail Bingöl, İsmail Kılıçarslan, Hüseyin Akın, M.

30.05.2022

AZİZİYE'DEN ERZURUM'A ŞİİR ŞÖLENİ

Aziziye Belediyesi, dev kültür organizasyonlarına bir yenisini daha ekliyor. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Erzurum Şubesi işbirliğiyle organize edilen Ilıca Şiir Şöleni’nde, Nurullah Genç’ten, İsmail Kılıçarslan’a, Ferman Karaçam’dan Hüseyin Akın’a, Muhammed Nur Doğan’dan Üzeyir İlbak’a varıncaya kadar Türk şiirinin birbirinden özel isimleri bir araya gelecek. Erzurumlu şairlerin de şiirleriyle renk katacakları program, 29 Mayıs Pazar günü saat 14.

23.05.2022