BAŞKAN ORHAN; BÜYÜK SAVAŞLAR OMUZ OMUZA KAZANILIR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda millet olarak birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. Türk milletinin bin yıldır yok edilmesi uğruna kurulan oyunlara boyun eğmediğini ve her zamankinden daha güçlü bir şekilde yeniden varlık gösterdiğini anlatan Başkan Orhan,  zaferlerle dolu Türk tarihinin belki de en zor günlerinde milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği bu büyük mücadelenin, dünyaya bölünmez bütünlüğü için verilmiş büyük bir ders olduğunu söyledi. Başkan Orhan, “Tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi de ulusumuzun tarihine yön veren önemli savaşlardan birisi olmuş ve bu zaferle milletimizin bağımsız ve özgür yaşama iradesi tüm dünyaya gösterilmiştir.

29.08.2018

GENÇ BAŞKANDAN GENÇLERE TARİHİ FIRSAT

Aziziye Belediyesi eğitim, öğretim ve gençlik alanlarında faaliyetleri destekleyen Erasmus+ Programı kapsamında akreditasyon sürecini tamamladı. Avrupa Komisyonu koordinasyonunda 2014-2020 yıllarında yürütülen Erasmus+ Programı’na Gönüllü Kuruluşları alanında akredite olan Aziziye Belediyesi çok yakında gençlerin uluslararası etkinlikler aracılığıyla yurt dışına gidip sosyal ve kültürel faaliyetlere katılım sağlaması için projeler üretecek. Projeler üretmenin yanı sıra ise çeşitli amaçlarla yurt dışına gitmek isteyen gençlerimize rehberlik de edecek.

28.08.2018

BAYRAMDA AZİZİYE’DE ŞEHİT YAKINLARI VE HASTALAR UNUTULMADI

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bayramda ilçedeki şehit yakınlarını ve tedavi gören hastaları unutmadı. Başkan Orhan bayram ziyaretleri kapsamında önce Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Onkoloji Servisi’nde tedavi gören Yüksel Karadağ ve yakınlarını ziyaret etti.   Aziziye Belediyesi olarak vatandaşların her durumda yanlarında olduklarını söyleyen Başkan Orhan,” Mübarek Kurban Bayramı’nı idrak ettiğimiz şu günlerde kardeşlik ve paylaşma duygusunun kültürümüzde ne denli yer ettiğine bir kez daha şahit oluyoruz.

23.08.2018

BAŞKAN ORHAN: HALKIMIZA HİZMETİ KUTSALIMIZ GÖRÜYORUZ

Kurban Bayramı münasebetiyle Aziziye Belediyesi personeli için bayramlaşma programı tertip etti. Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Belediye Başkan Yardımcıları Cihan Palulioğlu, Mustafa Kahveci, birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ve belediye personelinin katıldığı bayramlaşma töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmalara geçildi. Başkan Yardımcısı Mustafa Kahveci, konuşmasında Türkiye’nin son dönemlerde yaşadığı ekonomik saldırılara değindi.

19.08.2018

BAŞKAN ORHAN; BAYRAMLAR BİRLİK VE BERABERLİKLER İÇİN FIRSATTIR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı. Kurban bayramının idrak edileceği şu günlerde bilhassa İslam coğrafyasında birlik ve beraberliğin sağlanmasının önemine değinen Başkan Orhan, yayımladığı mesajda şu görüşlere yer verdi: “Ülkemizde yaşayan her fert, devletimizin selameti için kendini ortaya atmış, bölünme, yok etme ve dinimizi elimizden alma gayretlerini boşa çıkarmıştır. Vatanın bu yiğit evlatları ekonomik terör dahil terörün her türlüsüne Hz İbrahim’in fedakârlığıyla karşı durmuştur.

17.08.2018

ÇERMİK FESTİVALİYLE COŞTULAR

Aziziye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Çermik Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivalin üçüncü gününde Orhan Tavlı stadında pehlivanlar yarıştı. 330 güreşçinin katıldığı Karakucak güreşlerine Azerbaycan, Rusya, Gürcistan ve İran’dan dünya ve Avrupa’da dereceye girmiş sporcular katıldı.

13.08.2018

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR’DEN AZİZİYE ÖVGÜSÜ

Erzurum’da çalışmalarını sürdüren AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Mart 2019’da yapılacak olan Yerel seçimler sürecinde Aziziye Belediyesini ziyaret ederek Başkan Muhammed Cevdet Orhan ile Hedef 2023 kapsamında mevcut durum, öngörülen projeler ve kaydedilecek yatırımlar bazında istişarelerde bulundu. İlçe Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın konuğu olan Milletvekili Aydemir, ‘ Ülkemizin en genç Belediye Başkanı Erzurum’dan çıktı. Gençliğinin yanı sıra donanımıyla da hizmet ehli olan sayın Başkanı ziyaret edip, çalışmaları istişare ettik.

10.08.2018

NİKÂH DAİRELERİ DOLDU TAŞTI

Aziziye Belediyesi bugün onlarca nikâha ev sahipliği yaptı. Son yıllarda trend haline gelen aynı tarih, aynı saat ve hatta aynı yılı içeren nikâh tarihleri genç çiftlerin ilgi odağı haline geldi. Aziziye Belediyesi’ne günlük ortalama yapılan nikâh başvurularında beş katını aşan bir yoğunluk görüldü.

08.08.2018

NİKÂH DAİRELERİ DOLDU TAŞTI

Aziziye Belediyesi bugün onlarca nikâha ev sahipliği yaptı. Son yıllarda trend haline gelen aynı tarih, aynı saat ve hatta aynı yılı içeren nikâh tarihleri genç çiftlerin ilgi odağı haline geldi. Aziziye Belediyesi’ne günlük ortalama yapılan nikâh başvurularında beş katını aşan bir yoğunluk görüldü.

08.08.2018

BAŞKAN ORHAN; ÇERMİK FESTİVALİYLE ERZURUM KAZANACAK

Aziziye Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl üçüncüsü 10-12 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan Çermik Festivali için tüm hazırlıklar yapıldı. Geniş katılımlı toplantı ile basın mensuplarının karşısına çıkan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Çermik Festivalinin detayları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Geçen yıllarda olduğu gibi festivalle kış turizmi kadar öneme sahip termal turizmin tanıtılmasının amaçlandığı belirten Başkan Orhan, bu sayede Ilıca’nın termal potansiyellerinin ön plana çıkarıldığına dikkat çekti.

06.08.2018