AVRUPA’DA BAŞKAN ORHAN’A İDEALKENT ÖDÜLÜ

KATILIMCI BELEDİYECİLİKTE BAŞKAN ORHAN FARKIBİR PROJEM VAR ÖDÜL GETİRDİBAŞKAN ORHAN VATANDAŞIN HAYALLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRÜYOR Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, başarılı çalışmaları ile ödüle doymuyor. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken Başkan Orhan, Katılımcı Belediyecilik alanında ödüle layık görüldü. Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu 3.

31.10.2018

BAŞKAN ORHAN: CUMHURİYET CUMHURUNDUR

Türkiye Cumhuriyetinin 95. Yıldönümü münasebetiyle Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bir mesaj yayımladı.Başkan Orhan, mesajında Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ilan edilen Türkiye Cumhuriyetinin 95.

29.10.2018

BÖYLE BİR PARK GÖRÜLMEDİ

AZİZİYE’DE SIRADIŞI OYUN PARKI YEL DEĞİRMENLİ PARKTA A’DAN Z’YE AHŞAP DÜZEN Aziziye Belediyesi tarafından Saltuklu Mahallesi sınırları içinde yaptırılan ve yakın zamanda açılışı planlanan Şüheda Parkı görenleri adeta kendine hayran bırakıyor. A’dan Z’ye ahşap ve kış koşullarına dayanaklı olarak yaptırılan parkın en önemli özelliği ise 20 metre yüksekliğinde yel değirmeni bulundurması. Bu haliyle doğuda ilk olma özelliği taşıyan aileler ve çocuklar için tasarlanan park, içerisinde barındırdığı özelliklerle gençlerin de uğrak yeri olacak gibi görünüyor.

26.10.2018

GURBETÇİLER’İN TERMAL İLGİSİ

BAŞKAN ORHAN’DAN GURBETÇİLERE YATIRIM ÇAĞRISI Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum’a gelen Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Ilıca Termal Tesisleri’nde Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın misafiri oldular. Dernek Başkanı Tekin Dursun ve yönetim kurulu onuruna Ilıca Termal Tesisleri’nde yemek veren Başkan Orhan, gurbette bulunan Erzurumlulara yatırım çağrısında bulundu. Ilıca’da son yıllarda gün geçtikçe zirve yapan Termal Turizm ilgisine vurgu yapan Başkan Orhan, özel sektör yatırımlarının gerekliliğinin önemine değindi.

24.10.2018

ENGELLİ VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmaları ile göz dolduran Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Ilıca mahallesinde ikamet eden engelli bir vatandaşın yardım talebine cevap verdi. Yıllardır tekerlekli sandalyeye mahkum olan Sait Güngör isimli vatandaşın motorlu sandalye isteğini geri çevirmeyen Başkan Orhan, Aziziye Belediyesi olarak taleplerin karşılanmasında engelli vatandaşlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi. Ilıca mahalle başkanı İbrahim Çınar’ın aracılığıyla belediyeden talebini isteyen vatandaşa motorlu aracı Başkan Orhan tarafından bizzat teslim edildi.

24.10.2018

BAŞKAN ORHAN, DURMAK BİLMİYOR

KIRSAL MAHALLELERDE HİZMET SEFERBERLİĞİ Aziziye Belediyesi’nde adeta hizmet seferberliği yaşanıyor. Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan mahalle statüsündeki köylerde bitmek bilmeyen hizmetlerine yenilerini ekliyor. Aziziye sınırları içinde bulunan Söğütlü Köyü’nde yapılan yatırımları yerinde inceleyen Başkan Orhan, 69 köyde hizmetlerin tamamlanması sözünü verdi.

24.10.2018

TÜMGENERAL TARAKÇI’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve YAŞ kararları kapsamında 9. Kolordu Komutanlığı görevine atanan Veli Tarakçı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ardından Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Sayın Ahmet Hacıoğlu'na da ziyarette bulunan Başkan Orhan, yeni atamaların hayırlı olması temennisinde bulundu.

24.10.2018

AZİZİYE’DE HALK GÜNÜ TOPLANTISI

BAŞKAN ORHAN VATANDAŞI DİNLEDİ BAŞKAN ORHAN; VATANDAŞIMIZIN ÖNCELİĞİ HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZDİR Aziziye Belediyesi’nin yerel yönetimde katılımcılığı sağlamak ve ortak çözümde buluşmak anlayışıyla hayata geçirdiği Halk Günü Toplantıları’nda Aziziyeliler, her konuda taleplerini Başkan Orhan’a iletiyor. Aziziye Belediye Başkanı’nın bizzat not ederek dilediği talepler mümkün olduğunca kısa sürede çözüme kavuşturuluyor. Daha önce Beyaz Masa’ya iletilen görüşmedeki taleplerin takip ve işin sonuçlandırılması için hazırlanan formda başkan notunu alarak ilgili birime iletiyor.

22.10.2018

AZİZİYE’DE MUHTARLAR UNUTULMADI

BAŞKAN ORHAN; MUHTARLARIMIZ YEREL YÖNETİMLERİN KAPTANIDIR Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.Muhtarlık müessesinin AK Parti iktidarı ile değer gördüğünü hatırlatan Başkan Orhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği öneme vurgu yaptı. Muhtarlık kurumunun, devlet yönetiminin temel yapı taşı olduğunu, muhtarların Türkiye'nin en ücra köşelerine ulaşabilen, halka dokunabilen kılcal damarlar olduğunu belirten Başkan Orhan, "Muhtarlarımız bu önemli kurumun yetkilileri olarak devletimizin adeta gören gözü, tutan elidir.

18.10.2018

ERZURUM GÜNLERİ’NE AZİZİYE DAMGASI

BAŞKENT’E AZİZİYE DAMGASIBAŞKAN ORHAN; İLÇEMİZİN TANITIMLARI DEVAM EDECEK Bu yıl 6’ncısı düzenlenen Erzurum Dernekler Federasyonunun organize ettiği Geleneksel Ankara Erzurum Günleri’ne Aziziye Belediyesi damgasını vurdu. Zengin içerikleri ile katılımcıların dikkatlerinden kaçmayan Aziziye Belediyesi standı dört gün içerisinde birçok vatandaş tarafından takip edildi. Açılış gününde milletvekillileri ve diğer protokol üyeleri tarafından da gezilen stantta termal turizmin tanıtım ekipmanları ile Ilıca’da üretilen şeker pancarı ve şeker ürünleri yer aldı.

15.10.2018