ŞEHİT ANNELERİ BAŞKAN ORHAN'I BAĞRINA BASTI

-BAŞKAN ORHAN'DAN DUYGULANDIRAN ZİYARETLER -ŞEHİT ANNELERİ BAŞKAN ORHAN'I BAĞRINA BASTI Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Anneler Günü'nde ilçede bulunan şehit ailelerini ziyaret etti ve bu anlamlı günlerini kutladı. Sosyal mesafe kuralları ve tedbirlerinin unutulmadığı ziyaretlerde Başkan Orhan'ı karşılarında gören şehit ailelerinin duygu dolu oldukları dikkatlerden kaçmadı. Şehit annelerine ‘Sizi kendi annemizden farklı görmüyoruz’ diyerek çiçek veren Başkan Orhan'ı, şehit anneleri bağrına bastı.

10.05.2020

BAŞKAN ORHAN'DAN ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI

BAŞKAN ORHAN'DAN ANNELER GÜNÜ KUTLAMASI -Başkan Orhan; Onlar her daim kılavuzumuz olmuşlardır Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, anneler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Her yıl mayıs ayının ikinci haftası kutlanan Anneler Günü’nde aslında annelere verilen değeri bir güne yaymanın yeterli olmayacağına dikkat çekti. Annelerin merhametleri ile dünyayı şekillendiren cennetin ayaklarının altına serildiği iyiyi güzeli can damarı, hayat bağı olduğunu hatırlatan Başkan Orhan, sözlerini şöyle sürdürdü.

09.05.2020

SAĞLIK PERSONELİNE BAŞKAN ORHAN MORAL DESTEĞİ

SAĞLIK PERSONELİNE BAŞKAN ORHAN MORAL DESTEĞİ -Başkan Orhan Onları Unutmadı Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık personeline moral ziyareti gerçekleştirdi. Beraberinde Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Töremen ile gittiği hastanede Başhekim Dr. Mahmut Avcı, tarafından karşılanan Başkan Orhan, bilhassa Korona virüs enfektesi bulunan hastaları tedavi eden sağlık çalışanları ile görüştü.

08.05.2020

ÇOCUKLARA ÇİFTE BAYRAM HEDİYESİ

ÇOCUKLARA ÇİFTE BAYRAM HEDİYESİ -Başkan Orhan’dan 23 Nisan jesti Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan tarafından korona salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan vatandaşlara ve özellikle çocuklar için bizzat başlatılan sosyal medya yarışmaları hız kesmeden devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı içerikli şiir, resim, görsel ve videoların gönderilerek yapıldığı son yarışmada dereceye giren çocuklara Aziziye Belediyesi tarafından tablet bilgisayar hediye edildi. Belediye yetkilileri tarafından evlerinde teslim edilen hediyeleri alan çocukların sevinçleri görülmeye değerdi.

06.05.2020

BAŞKAN ORHAN; HER ÇALIŞANIMIZ BİZİM İÇİN AYRI BİR DEĞER İFADE EDİYOR

BAŞKAN ORHAN; HER ÇALIŞANIMIZ BİZİM İÇİN AYRI BİR DEĞER İFADE EDİYOR -“Çalışanlarımızın motivasyonu bizim için önemli”Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, belediye yatırımlarında çalışan işçileri bizzat çalışma alanlarında ziyaret etti. İşçileri çalıştıkları yere giderek teşekkürlerini ileten Başkan Orhan, "İşçiler onlar bizim can simidimiz hayatımızı idame ettirmek ve kolaylaştırmada katkıları inkâr edilemez." diyerek çalışanlara minnet duygularını ifade etti.

04.05.2020

BAŞKAN ORHAN; ALINTERİNİN KUTSALLIĞINI VE ÖNEMİNİ ANLAMALIYIZ

-BAŞKAN ORHAN; ALINTERİNİN KUTSALLIĞINI VE ÖNEMİNİ ANLAMALIYIZ    Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 1 mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla kutlama mesajı paylaştı. Her yıl 1 mayısta dünya genelinde kutlanılan işçi bayramının AK Parti hükümetiyle Türkiye'de ayrı bir anlam kazandığını söyleyen Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, işçilerin bu bayramı huzurlu bir ortamda kutlaması için resmi tatil ilan edildiğini hatırlattı. Başkan Orhan, bu yıl Korona salgını nedeniyle meydanlarda kutlanması mümkün olmayan işçi bayramının gelecek yıllarda daha görkemli kutlanacağı temennisinde bulundu.

01.05.2020

AZİZİYE’DE KORONA ÖNLEMLERİ SÜRÜYOR

AZİZİYE’DE KORONA ÖNLEMLERİ SÜRÜYOR -SEMT PAZARLARINA SIKI TAKİP -BAŞKAN ORHAN; HALKIN SAĞLIĞI KIRMIZI ÇİZGİMİZ Koronavirüs (Kovid 19) salgını dolayısıyla ülke genelinde gerçekleştirilen sıkı denetimlerle birlikte semt pazarlarına da denetim getirilmişti. Aziziye Belediyesi tarafından son bir ayda semt pazarları Korona tedbirleri kapsamında giriş çıkış ve satıcıların denetimleri artırıldı. Pazar girişlerinde dezenfektan bulundurulurken maskesiz girişlere izin verilmiyor.

29.04.2020

KARDEŞ BEELDİYEYE BAŞKAN ORHAN JESTİ

KARDEŞ BEELDİYEYE BAŞKAN ORHAN JESTİ -DİGOR BELEDİYESİNE TAM DONANIMLI CENAZE ARACI Aziziye Belediyesi daha önce kardeş belediye ilan ettiği Kars’ın Digor Belediyesi’ne yeni bir jestini daha gerçekleştirdi. Daha önce Digor’a bir park kazandıran Aziziye Belediyesi bu kez envanterinde bulunan tam donanımlı cenaze araçlarından birini Digor Belediyesine hibe etti. Başkan Nebi Kerenciler’in bizzat gelip anahtarını Başkan Muhammed Cevdet Orhan’dan aldığı cenaze aracının yıkama işlemlerinden muhafazasına kadar birçok donanıma haiz olduğu öğrenildi.

27.04.2020

BAŞKAN ORHAN'DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ORHAN'DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI -"Asıl Bayramlar Yüreklerde Kutlanır" 23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ve Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramının 100. Yılı kutlaması münasebetiyle Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan bir mesaj yayınladı. Bu yıl pandemi nedeniyle kısıtlı bir şekilde kutlamaların yapılacağı çocuk bayramının buruk geçeceğini hatırlatan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, çocuklara gelecek yıllarda yapılacak kutlamaların normal seyrinde olması temennisinde bulundu.

23.04.2020

AZİZİYE’DE MASKE SEFERBERLİĞİ

AZİZİYE’DE MASKE SEFERBERLİĞİ -BAŞKAN ORHAN; HİÇKİMSE MAĞDUR EDİLMEYECEK Aziziye Belediyesi tarafından ilçe sınırları dâhilinde hizmet veren yaklaşım 500 esnafa maske dağıtımı gerçekleştirildi. Başkan Muhammed Cevdet Orhan, bizzat vatandaşa kendisi maske dağıtarak herkese evde kal çağrısını yineledi. Yol boyunca vatandaşlarda da sosyal mesafeyi de dikkate alarak sohbet eden Başkan Orhan, salgının tehlikeli boyutlara ulaşmaması için duyarlılık çağrısında bulundu.

17.04.2020