AZİZİYE'NİN MUHTARLARI İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye ilçesinin muhtarlarıyla buluştu. Müceldili Konağı'nda gerçekleşen programa Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Belediye meclis üyeleri ve Aziziye ilçesinin muhtarları katıldı. Mahalle muhtarlarının talep ve isteklerinin iletildiği program yaklaşık 3 saat sürdü.

05.04.2018

AZİZİYE BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNA 20 ARAÇ DAHA KAZANDIRDI

Aziziye Belediyesi ilçede daha iyi hizmet üretebilmek için araç filosunu genişletti. 20 aracın kazandırıldığı filoda; iş makinası, kamyon, midibüs gibi hizmet araçları bulunuyor. Aziziye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesinde yapılan dualarla ve kesilen kurbanın ardından araçlar hizmete veremey başladı.

05.04.2018

AK PARTİ ANKARA GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANI ALİ ÖZDEMİR'DEN BAŞKAN ORHAN'A ZİYARET

AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Özdemir Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı ziyaret etti. Belediyenin Dadaşkent'deki hizmet binasında gerçekleşen ziyaret yaklaşık 30 dakika sürdü. Gençlikle ilgili yaptıkları çalışmalarlı anlatan Özdemir, Başkan Orhan'a ilçede gençlere yönelik yaptıkları çalışmalar için teşekkür etti.

04.04.2018

AZİZİYE MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK

Aziziye Belediyesi ve Aziziye Halk Eğitim Müdürlüğü Afrin’de görev yapan Mehmetçik için düzenledikleri kermesin gelirlerini TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Aziziye Belediyesi ile Aziziye Halk Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde Afrin Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan kahraman Mehmetçik için kermes etkinliği düzenlendi. Hafta sonu Erzurum’daki bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinliğe vatandaşların ilgisi büyük oldu.

04.04.2018

BAŞKAN ORHAN OVACIK BÖLGESİNDE

Aziziye Belediyesi Başkanı Muhammed Cevdet hizmet ziyaretlerine hafta sonu da devam etti. İlçenin Ovacık bölgesinde bulunan Aşağı Canörene Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başkan Orhan, Muhtar Kenan Güllük'ten  köy hakkında bilgiler aldı ve yaz sezonunun başlamasıyla birlikte yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mahalleyi kurmaylarıyla birlikte karış karış gezen Başkan Orhan, karşılaştığı mahalle sakinleriyle sohbet etti ve daha sonra köy konağında vatadaşları dinledi.

01.04.2018

BAŞKAN ORHAN'DAN ÇOCUKLARA FUTBOL TOPU JESTİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan makamında ilçede yaşayan çocukları ağırladı. Esnaf ve vatandaş ziyaretleri sırasında mahalle arasında oyun oynayan 3 çocuk, Başkan Orhan'ın yanına gelerek halı saha ve futbol topu istediler.  Başkan Orhan'da bunun üzerine çocukları belediyeye davet ederek toplarını hediye etti ve halı saha için de ilereyen günlerde çalışma yapacaklarının bilgisini verdi.

30.03.2018

MİLLETVEKİLİ DELİGÖZ AZİZİYE'DE

AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz Aziziye Belediyesi'ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'dan ilçede yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Aziziye'nin 3 merkez ilçeden biri olduğunu ve her geçen daha da geliştiğine dikkat çeken Milletvekili Deligöz," Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan, yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği projelerle ilçenin çehresini değiştirmiş. Ilıca'da ve Dadaşkent'te muazzam çalışmalar yapılmış ve yapılmaya da devam ediyor.

30.03.2018

BAŞKAN ORHAN'DAN ANLAMLI JEST

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye ilçesinde yaşayan ve epilepsi hastası olan Emre Obuz'u doğum gününde ziyaret ederek sürpriz yaptı.  Obuz ailesini Saltuklu Mahallesi'ndeki hanelerinde ziyaret eden Başkan Orhan, beraberinde getirdiği yaş pastanın mumlarını 25 yaşına giren Emre Obuz ile birlikte üfleyerek söndürdü. Aile adına bir konuşma yapan kız kardeş Tülin Obuz, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ın her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.

28.03.2018

BAŞKAN SEKMEN AZİZİYE'DE

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen beraberideki heyetle birlikte Aziziye Belediyesi'ne ziyarette bulundu. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'dan ilçede yapılan ve devam eden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Sekmen, gezisine esnaf ziyaretiyle devam etti. Başkan Sekmen, Aziziye'de çok kısa sürede önemli çalışmaların gerçekleştiğine dikkat çekere Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı tebrik etti.

27.03.2018

ERZURUMLU MUCİTLER TÜBİTAK İÇİN YARIŞACAK

TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışması açılış prograramı ATA Teknokent'te gerçekleşti. Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na ilgi yüksek oldu. Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Değerler Eğitimi, Kodlama, Tarih ve Türkçe olmak üzere sekiz alanda düzenlenen yarışmada projelerin ön değerlendirmeleri, çeşitli üniversitelere mensup uzman akademisyenlerden oluşan bölge jürileri tarafından yapıldı.

26.03.2018