HİZMETTE YENİ TREND ‘BİR PROJEM VAR

Özellikle sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Aziziye Belediyesi, yeni bir projeye daha imza atıyor. Bir süredir tanıtım aşamasında olan ve güncelleme çalışmaları sürdürülen www.aziziyecalisiyor.

01.08.2018

BAŞKAN ORHAN İLÇEDEKİ YATIRIMLARI GEZDİ

Aziziye Belediyesi 2018 yılında da yatırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Muhammed Cevdet Orhan, rutin belediyecilik hizmetleri dışında belediye yatırımlarının bu yılda devam edeceğinin bilgisini verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting meydanlarında hemen her ilçede en az bir adet olacağı yönünde sözünü verdiği Millet Kıraathaneleri için Aziziye Belediyesi de düğmeye bastı.

26.07.2018

KUR’AN BÜLBÜLLERİ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUDU

Bir süre önce Erzurumlu işadamı Hamza Cimilli tarafından yaptırılarak hizmete açılan Cimili Aile Külliyesi’nde yaz Kur’an kursları da etkin bir şekilde devam ettiriliyor. Kur’an Kursu öğrencileri tarafından organize edilen ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın katılımı ile gerçekleşen 15 Temmuz temalı programda öğrencilerin Kur’an-ı Kerim tilaveti dinleyenlerin beğenisini topladı. 15 Temmuz temalı şiirler ve yazıların okunduğu Cimilli Külliye bahçesindeki organizasyona Başkan Orhan’ın yanı sıra AK Parti Aziziye İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Kur’an kursu öğrencilerinin aileleri de katıldı.

24.07.2018

BAŞKAN ORHAN; ESNAFIMIZ EKONOMİNİN CAN DAMARIDIR

Bir süre önce yapılan seçimlerle yeniden Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı görevine getirilen Rasim Fırat’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ahilik müessesesinin öneminden bahsetti. Beraberinde Belediye meclis üyelerinden Mehmet Akarsu ile birlikte gittiği ziyarette ESOB Başkanı Rasim Fırat ile uzunca sohbet eden Başkan Orhan, esnaf ve sanatkârların yerel yönetimlerden beklentilerini dinledi. Başkan Orhan, “Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Rasim Fırat beyi ziyaret ederek, ahiliğin şehrimizdeki yeri ve önemi üzerine konuştuk.

24.07.2018

ILICA İDMANOCAĞI BELEDİYE SPOR’A MORAL ZİYARETİ

Erzurum 1.Amatör Ligi B Grubunda mücadele veren ve 1964 yılında kurulan Erzurum’un en eski spor kulüpleri arasında gösterilen Ilıca İdman Ocağı Spor Kulübü 2018-2019 futbol sezonunda adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Tecrübeli yönetimi ve transferleri ile iddiasını sürdüren kulübe ziyaret gerçekleştiren Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Orhan Tavlı Stadyumu’nda yöneticiler ve futbolcularla bir araya geldi.

24.07.2018

AZİZİYE BELEDİYESİ PERSONELİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Aziziye Belediyesi personeli Kızılay Kan Merkezi tarafından organize edilen kan bağışı organizasyonunda bende varım dedi. Önceki gün Aziziye Belediyesi Nikâh Salonunda Aziziye Belediye Başkanı ve Başkan Yardımcıları ile daire müdürleri ve personellerinin katıldığı kan bağışı organizasyonunda personelin örnek tutumu göz doldurdu. Belediye personellerinin gönüllü kan bağışı yaptığı organizasyonda Başkan Muhammed Cevdet Orhan öncülük etti.

24.07.2018

MİLLİ MÜCADELE RUHU 100 YIL SONRA DA DEVAM EDİYOR

3 Temmuz Erzurum Kongresi’nin 100. Yıldönümü münasebetiyle açıklama yayınlayan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 15 Temmuz darbe kalkışmasında Erzurum halkının ilk andan itibaren gösterdiği mücadele ruhuna atıfta bulundu. Kadınıyla erkeğiyle yüz yıl önce düşmana göğüs geren ve adını tarihe altın harflerle yazdıran Erzurum halkının vatan topraklarının teminatı olduğunu dile getiren Başkan Orhan, “Ülkenin işgal altında olduğu, kurtuluş için büyük mücadelelerin verildiği yüz yıl öncesinde yine Erzurum halkı kendinden beklenenin fazlasını göstermiş, dirayetli tutumuyla düşmanı püskürttüğünü biliyoruz.

23.07.2018

AZİZİYE’DE KAPSAMLI İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

Aziziye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri çevre ve insan sağlığını tehdit eden haşerelere   kaşı mücadele başlattı. Çalışmalar ilk olarak park ve bahçeler, çöp konteynırları,  rögarlar, yeşil alanlar, cadde ve sokaklarda başlatıldı. Larvaların rahatlıkla üreyebilecekleri ortamlar olan su birikintileri ve kanallarda ilaçlama yapan ekipler, ilçede yaşayan vatandaşlardan gelen talepleri de değerlendirdi.

22.07.2018

REHABİLİTASYON MERKEZLERİNİN AZİZİYE İLGİSİ

Varlığı ve ihtiyacı her geçen gün hissedilen özel rehabilitasyon merkezlerinin sayıyı Erzurum genelinde olduğu gibi Aziziye ilçesinde de artış gösteriyor. İlçede sayıları artan merkezlerde engelli vatandaşlar eğitim alırken aynı zamanda istihdama da katkıda bulunuluyor. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın ziyaret ettiği Umut Işığı Rehabilitasyon Merkezi, özgür öğrenme güçlüğü çeken engellilerden otizmliler, fiziksel ve zihinsel engellilere de hizmet veriyor.

19.07.2018

BAŞKANLARIN HİZMET UYUMU GÖZ DOLDURUYOR

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın belediyecilik çalışmalarında ki uyumları göz dolduruyor. Aziziye ilçesi sınırları içerisinde bulunan bilgi evleri ve büyükşehir belediyesi hizmet alanında bulunan cadde ve yolları gözden geçiren Başkan Sekmen, eksiklikleri not alıp tamamlanması için talimat verdi. Saltuklu ve Selçuklu mahalle muhtarları ile birlikte yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla incelemelerde bulunan Başkanı Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın hizmetlerine övgüler yağdırdı.

16.07.2018