GENÇ YÖNETİCİ OKULU BAŞKAN ORHAN İLE START ALDI

TÜGVA Erzurum İl Temsilciliği’nin düzenlediği Genç Yönetici Okulu eğitime başladı. Gençliğe yönelik ahlâk ve maneviyat odaklı çalışmalar yürütmek amacıyla yola çıkan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Erzurum İl Temsilciği bu hafta sonu Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü bünyesinde başlattığı Genç Yönetici Okulu’nun (GYO) ilk dersine Türkiye’nin seçilmiş en genç belediye başkanı olan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile başladı. İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programıyla eğitime başlayan Genç Yönetici Okulu ile kamuoyunun yakından tanıdığı öncü isimler gençlerle bir araya gelecek ve onlara kendi tecrübelerini aktaracaklar.

25.03.2018

AFRİN İÇİN ELE ELE

Aziziye Belediyesi ile Aziziye Halk Eğitim Müdürlüğü, Afrin'de görev yapan Mehmetçikler için bir kermes programı düzenledi. MNG AVM'de hafta sonu düzenlenen kermese vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Gelirleri tamamen Mehmetçik Vakfı'na bağışlanacak keremese Erzurum Milletvekili Prof.

25.03.2018

MNG FESTİVALİ MEHTERLERLE BAŞLADI

MNG AVM Alışveriş Festivali Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Mehter Ekibinin birbirinden kıymetli eserleriyle başladı. Programı Erzurum Milletvekili Prof. Dr.

25.03.2018

ÖĞRENCİLER 'GELECEK SİZSİNİZ' PROJESİYLE SEVİNDİ

Gelecek Sizsiniz projesi öğrencileri sevindirmeye devam ediyor. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve Gazeteci Mehmet Şener'in konuk olduğu programda duayenler hayat ve eğitim tecrübelerini Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencilerine anlattılar. Zübeyde Hanım İlkokulu konferans salonunda gerçekleşen programa öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

22.03.2018

YENİ DÜNYA VAKFI AZİZİYE'DE

Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksuve vakfın yöneticileri Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'a ziyarette bulundu.  Yaklaşık 45 dakika süren ziyarette karşılıklı vakfın çalışmaları ve birlikte yapılabilecek projeler konuşuldu. Gençlerin milli ve manevi değerlere bağlı, bilgili, kültürlü, ahlaklı, yeniliklere açık, aydın birer şahsiyet olmalarını sağlamanın en büyük hedeflerini olduğunu belirten Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu,"Vakıf olarak milletimizin huzur içinde kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmaktayız.

21.03.2018

AZİZİYE'DE BAHAR TEMİZLİĞİ

Aziziye Belediyesi, bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte genel temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Aziziye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü havaların ısınmasıyla birlikte ilçede temizlik seferberliği başlattı. Ağır kış koşullarından tahrip olan yollar ve kaldırımlar bakıma alınırken, cadde ve sokaklar da kapsamlı bir şekilde tazyikli su ile yıkanarak temizleniyor.

20.03.2018

METRUK BİNALARDAN ÇOK AMAÇLI YAŞAM MERKEZİNE

Aziziye Belediyesi ilçede yıllardır metruk halde bulunan işyerlerini yıkarak yerine modern kapalı semt pazarı, otoparkı ve engelsiz yaşam merkezi bulunan bir sosyal tesis kazandırıyor. Aziziye ilçesi son yıllardaki nüfus artış hızıyla dikkat çekiyor. Aziziye Belediyesi,  Erzurum’un en yüksek nüfus artış hızına sahip olan ilçesinde birbirinden değerli ve ihtiyaca yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

15.03.2018

BAŞKAN ORHAN, HİZMET-İŞ SENDİKASI KURMAYLARINI AĞIRLADI

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir ve beraberindeki heyet Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı makamında ziyaret etti. Erzurum'a bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Özdemir, Başkan Orhan'a sendikacılık faaliyetleriyle ilgili bilgiler vererek, çalışmalarında başarılar diledi. Nazik ziyaretleri için Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir'e teşekkür eden Başkan Orhan, ilçede yürüttükleri faaliyetlerle ilgili bilgiler verdi.

14.03.2018

BAŞKAN ORHAN GÖNÜLLERİ FETHETMEYE DEVAM EDİYOR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’nin Ilıca Mahallesi’nde yaşayan ahşap oyma ustası 75 yaşındaki Nazım Çınar’ı ziyaret etti. Nazım Çınar ile hasbihal ederek hayır duasını alan Başkan Orhan, el emeği göz nuru eserlerin üretim sürecini yerinde gördü. Zihninde şekillendirdiği düşünceleri büyük bir ustalıkla ahşap üzerine nakşeden Nazım Çınar, çocukluğunun ilk yıllarından itibaren ahşap oymacılığına hobi olarak devam ediyor.

14.03.2018

ERZURUM'DA KURTULUŞUN 100. YILDÖNÜMÜ COŞKUSU

Erzurum'un Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönü münasebetiyle Yakuti Havuzbaşı Meydan'nda tören düzenlendi. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9.

12.03.2018