BAŞKAN ORHAN: ESNAFIMIZ GÖZ BEBEĞİMİZDİR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan her fırsatta ilçe esnafını ziyaret ediyor, vatandaşlarla istişarelerde bulunuyor. Organize Sanayi Bölgesi esnafını ziyaret eden Başkan Orhan, esnafların taleplerini dinledi. Başkan Orhan:Türkiye ekonomisinin iyi ve dayanıklı olmasının en önemli nedeninin işletme ve işletmecilerin kurumsallığında yattığını söyledi.

02.05.2018

BAŞKAN ORHAN KIRŞEHİR'DE DÜZENLENEN SİYASET AKADEMİSİNDE DERS VERDİ

AK Parti, Kırşehir’de siyaset akademisi düzenledi. AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı tarafından tertiplenen program, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. “Milletin Emrinde Aydınlık Geleceğe” sloganıyla düzenlenen programın konuğu Türkiye’nin seçilmiş en genç belediye başkanı Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve Avukat Abdurrahman Alp Beyaz oldu.

01.05.2018

AZİZİYE BELEDİYESİ EVLİLİK OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ

Aziziye Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu’nda eğitimlere katılan 20 yeni evli çift düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Aziziye Belediyesi tarafından aile kurumunun sağlıklı ve huzurlu bir şekilde idamesini sağlayarak, toplumun sağlam temeller üzerine kurulmasını hedefleyen Evlilik Okulu sona erdi.Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Rahime Beder Şen, Çalışma Hayatı Uzmanı Tarkan Zengin ve Eğitimci Ülkü Nur Zengin’in eğitim verdikleri program, 4 oturum halinde 2 gün süreyle devam etti.

30.04.2018

AZİZİYELİ GENÇLER ECDADIN İZİNDE

Aziziye Belediyesi, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında 62 öğrenci ve 4 öğretmeni Bursa’ya gönderdi. Sosyal sorumluluk projelerinden adından sıkça söz ettiren Aziziye Belediyesi, Aziziye Kaymakamlığı ile birlikte ilçede yaşayan; şehit ve gazi çocuğu öğrenciler, fakir ailelerin çocuk öğrencileri ile il dışına hiç çıkmamış 15 yaş ve altı çocuklardan oluşan kafileyi gezi amacıyla Bursa’ya gönderdi. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Havalimanı’na giderek öğrencilerle bir araya geldi ve yapacakları yolculuk öncesi yanlarında oldu.

26.04.2018

AZİZİYE'DE ASFALT SEFERBERLİĞİ

Aziziye Belediyesi ilkbaharın gelmesiyle birlikte asfalt çalışmalarına hız verdi. Termal Turizm Merkez Yol Yapım ve Sanat İnşaatı projesi kapsamında yürütülen asfalt kaplama ve kaldırım yapımı çalışmaları Ilıca’da başladı. Aziziye Belediyesi’nin Erzurum Valiliği Yatırım, İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ile yürüttüğü projeyle Ilıca’yı çevre yoluna bağlayan Termal Caddesi’nde 4 bin ton asfalt kaplama ve 2 km uzunluğunda kaldırım yapım çalışması gerçekleştirilecek.

24.04.2018

BAŞKAN ORHAN'DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Orhan mesajında şu görüşlere yer verdi: ”Aziz Milletimiz; vatanın dört bir yanının işgal edildiği ve yok olmanın eşiğine geldiğimiz bir noktada, tüm imkânlarını seferber ederek işgallere ve bölünmeye karşı dimdik durmuş, bugün de olduğu gibi dünyaya varlığını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBBM) kurarak kanıtlamıştır” Başkan Orhan:” Yüce Türk Milleti Cumhuriyetin kurulmasında gösterdiği azim ve gayretin örneklerini günümüzde de aynı inanç ve azimle sergilemektedir. 15 Temmuz günü Aziz Milletimizin her evladı Ulubatlı Hasan, Sütçü İmam ve Nene Hatun olmuş, bir an bile tereddüt etmeden sokaklara inerek alçak Fetullahçı Terör Örgütü'nün hain darbe girişimine karşı göğsünü siper etmiştir.

22.04.2018

KARAKALE'DE FİDANLAR ŞEHİTLER İÇİN YEŞERECEK

Türkiye'de en yüksek rakımlı büyükşehir olan Erzurum'da orman varlığını artırmak için Vali Seyfettin Azizoğlu öncülüğünde başlatılan ve 8 milyon fidanın toprakla buluşturulması hedeflenen proje kapsamında bin fidan dikildi.   Vali Azizoğlu öncülüğünde başlatılan ağaçlandırma projesinin ilk ayağı için yetiştirilen bin fidanın toprakla buluşturulması için Aziziye ilçesi Karakale Mahallesi'nde fidan dikme etkinliği yapıldı.   Etkinliğe, Azizoğlu'nun yanı sıra 9.

18.04.2018

AZİZİYE BELEDİYE MECLİSİ ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTI

Aziziye Belediye’sinin Adalet ve Kalkınma Partisi meclis üyeleri Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nin grup toplantısına katıldı. Aziziye Belediyesi’nin AK Partili Meclis üyeleri Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın öncülüğünde yaptıkları Ankara ziyaretlerinde TBMM'de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başkanlığında gerçekleşen AK Parti grup toplantısına da katıldılar. Burada Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını dinleyen meclis üyeleri, Erzurum Milletvekillerini tek tek ziyaret ederek temaslarda bulundular.

17.04.2018

BAŞKAN ORHAN ERZURUM TİCARET BORSASI'NI ZİYARET ETTİ

Erzurum Ticaret Borsası (ETB) Başkanlığına seçilen Hakan Oral ve yönetimine ziyaretler sürüyor. , Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan beraberinde Aziziye Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Akarsu, Hüseyin Bekmez ve Mustafa Kahveci, geçtiğimiz günlerde yapılan Erzurum Ticaret Borsası seçimleri sonrası göreve gelen Hakan Oral ve yönetimini ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Başkan Orhan, Erzurum Ticaret Borsası’nın şehrin hayat kaynaklarından olan nadide kurumlar arasında yerini aldığını ve böylesine güzide bir kurumun emin ellerde olduğunu söyledi.

16.04.2018

AZİZİYE BELEDİYESİ KANDİL SİMİDİ DAĞITTI

Aziziye Belediyesi ilçedeki kurum ve kuruluşların yanı sıra Cuma namazı sonrası camilerde kandil simidi dağıttı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçe merkezinde bulunan Merkez Camii’nde Cuma namazı sonrası vatandaşlarla sohbet ederek kandillerini kutladı ve kandil simidi ikram etti. Amaçlarının kandilin ruhuna ve hassasiyetine uygun olarak ilçede yaşayan vatandaşlara kandil simidi ikramında bulunmak olduğunu söyleyen Başkan Orhan,” Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan kandil simitleri ilçemizin her köşesinde vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere gönderildi.

13.04.2018