BAŞKAN ORHAN: "BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ERZURUMSPOR GÖZ BEBEĞİMİZ"

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongre ile Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanlığına Seçilen Mevlüt Doğan’ı ziyaret ederek başarı dileyen Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, her daim kulübün yanında olduklarını ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un ilimizin tanıtımında çok büyük rol oynadığını ifade etti.                 Beraberinde Meclis Üyeleri Mehmet Akarsu ve Mustafa Kahveci ile birlikte kulüp tesislerine gelerek yeni yönetime hayırlı olsun ziyareti yapan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Kulüp Başkanı Mevlüt Doğan ile görüştü. Samimi bir havada geçen ziyaret esnasında takıma PTT 1.

25.01.2018

KÜLTÜR MANTARI ÜRETİCİLERİNE BAŞKAN ORHAN'DAN DESTEK

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçede bulunan kültür mantarı üretim tesislerini gezdi, yetkililerden bilgi aldı. İçerisinde barındırdığı zengin protein ve vitaminler sebebiyle her geçen gün ekonomik değeri artan kültür mantarı, Aziziye’de geçim kaynağı oldu. Girişimci Sinan Yavuz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan aldığı destekle ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta bulunan Yarımca Mahallesi’nde kültür mantarı üretim tesisi kurdu.

21.01.2018

Başkan Orhan’dan Karakaya’ya ziyaret

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına ziyaret ederek, geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul ile yeniden Başkanlığa seçilen Yücel Karakaya ve yönetimine hayırlı olsun temennisinde bulundu. Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına yeniden seçilen Yücel Karakaya’ye hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’da beraberinde meclis üyesi Hüseyin Güler ile birlikte bugün Şoförler ve otomobilciler odası Başkanlığını ziyaret etti ve güven tazeleyen Başkan Yücel Karakaya’ya hayırlı olsun dileklerini iletti.

18.01.2018

KAHRAMANLARIMIZIN İSİMLERİ İLÇEMİZDE ÖLÜMSÜZLEŞECEK

Aziziye Belediye Meclisi aldığı kararla şehit ve gazi isimlerini ilçedeki cadde ile sokaklara vererek yaşatacak. Sosyal ve kültürel belediyecilik çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Aziziye Belediyesi, Ocak ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda örnek bir karara imza attı. Toplantıda; 1996 yılında Şırnak İli Çağlayan mevkiinde terörle mücadele sırasında şehit olan Uzman Çavuş Şener Aldemir ve Kıbrıs savaş gazileri ile İlçe merkezinde ikamet eden terörle mücadele kapsamındaki gazilerin isimlerinin uygun cadde ve sokaklara verilmesi kararı alındı.

16.01.2018

AZİZİYE'DE KARA GEÇİT YOK

    Aziziye Belediyesi karla mücadelede daha etkin olabilmek ve vatandaşların kış ve soğuklarla ilgili yaşayabilecekleri sorunları ortadan kaldırabilmek için ilçede kriz masası kurdu. Aziziye’de kar yağışının ve zorlu kış şartlarının vatandaşlara olan olumsuz etkilerinin önüne geçebilmek adına Aziziye’de Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan başkanlığında, kriz masası oluşturuldu. Karla mücadele çalışmaları yapılan görev dağılımına göre yürütülecek.

15.01.2018

AZİZİYE BELEDİYESİ'DEN ÜRETİM VE İSTİHDAMA DESTEK

Aziziye Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle ilçede girişimcilik kursu düzenledi. Girişimcilik kursunda başarılı olan kursiyerlere belgeleri yapılan törenle verildi. Programa Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, TÜGVA Erzurum Temsilci Seyfullah Gülakar, belediye başkan yardımcıları ve belediye meclis üyeleriyle birlikte davetliler katıldı.

11.01.2018

GAZETECİLİK MESLEĞİ İNSANLIĞIN ORTAK NOKTASIDIR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Orhan mesajında Gazetecilik mesleğinin insanlığın ortak noktası olduğunu söyledi. Gazeteciliğin kamuoyu oluşturarak, toplumu sorumluluk prensibiyle bilgilendiren nadide bir meslek olduğun ifade eden Başkan Orhan, mesajında şu görüşlere yer verdi:  “Günümüzde medya teknolojilerinin hızlı gelişme göstermesi, görsel ve yazılı basının yanı sıra internet gazeteciliği ile sosyal medya etkinliğinin genişlemiş olması, doğru ve objektif haber anlayışını her zamankinden daha fazla önemli hale getirmiştir.

10.01.2018

Başkan Orhan, Şeker Fabrikası’nda İncelemelerde Bulundu

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Şeker Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Fabrikanın tüm birimlerini gezen Başkan Orhan, “İlçemizin sınırlarında bulunan Erzurum Şeker Fabrikası Erzurum’un yüz akı kuruluşlarından birisidir” dedi. Ilıca Şeker Fabrikası Müdürü Ali Kul, Şeker İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Metin Keskin ve bazı belediye meclis üyelerinin de eşlik ettiği ziyarette Başkan Orhan, çalışanlarla sohbet etti.

03.01.2018

YENİ YIL MESAJIMIZ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2018 yılının başta ülkemiz olmak üzere, tüm Dünyada ve İslam coğrafyasında, sağlık, mutluluk, huzur ve kardeşlik duygularının pekiştiği, barışın egemen olduğu bir yıl olması temennisinde bulundu. Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Başkan Orhan, “2017 yılına veda ederken, hep birlikte yeni umutlara, yeni heyecanlara yelken açıyoruz.” dedi.

02.01.2018

Aziziye Belediyesi’nden Eğitime Destek

Aziziye Belediyesi’nin Erzurum Genç Fenerbahçeliler taraftar grubuyla birlikte Toprakkale’de başlattığı kütüphane çalışması tamamlandı. Aziziye Belediyesi’nin bir süre önce Erzurum Genç Fenerbahçeliler taraftar grubu ile ilçenin Toprakkale Mahallesi’nde başlattığı “Geleceğimiz Onlara Emanet” projesi tamamlandı. Ziyaettin Özatalay Ortaokulu Kütüphanesi,  yapılan açılış töreninin ardından bölgede yaşayan ve taşımalı eğitim sistemiyle eğitim alan öğrencilerin hizmetine sunuldu.

02.01.2018