KURTULUŞUN 100. YILINDA ALACA ŞEHİTLERİ RAHMETLE ANILDI

Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 100.yılında Alaca şehitleri yapılan törenle anıldı. Ermeni Taşnak çeteleri tarafından Alaca'da hunharca katledilen 278 vatandaş mezarları başında dualar eşliğinde bir kez daha hatırlandı.

10.03.2018

BAŞKANLAR ATLIKONAK MAHALLESİ'NDE ÇIKARMA YAPTI

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan Atlıkonak Mahallesi'ni ziyaret ederek, vatandaşları dinledi. Aziziye Belediyesi tarafından kazandırılan köy konağında yapılan toplantıda, Atlıkonak'lı vatandaşlar mahallelerinde yapılan çalışmalar için Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'a teşekkür ettiler. Sorumluluk bölgeleri içerisinde bulunan tüm mahalleleri ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet götürdüklerini ifade eden Başkan Sekmen, Aziziye'deki köylerin tamamında hizmet ürettiklerini ve Aziziye Belediyesi ile uyumlu bir çalışma sergilediklerini anlattı.

09.03.2018

AZİZİYE'DE KADIN VE DEMOKRASİ PANELİ

Aziziye Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilçede Kadın ve Demokrasi konulu bir panel düzenledi. Aziziye Belediyesi kadınların toplumdaki yerini ve demokrasimizdeki önemini daha iyi anlatmak için Belediye Konferans Salonu’nda panel düzenledi. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırlanan videosunun gösterimiyle başladı.

08.03.2018

BAŞKENTTE İBRAHİM HAKKI HAZRETLERİNİN YER ALDIĞI ÇİZGİ ROMAN TANITILDI

Aziziye Belediyesi'nin kültür yayınlarından olan ' Işık Hadisi' çizgi romanı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde açılan resim sergisiyle tanıtıldı. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın'ın da katılığı açılışa Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ERİHDER Başkanı Nuri Toparlak ve çok sayıda davetli katıldı. Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin, hocası İsmail Fakirullah Hazretleri için yaptırdığı türbeyi ve ışık hadisesini anlatan çizgi romanın sayfalarından oluşan sergi katılımcıların beğenisini topladı.

06.03.2018

BAŞKAN ORHAN, AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI AV. AYŞE DENİZ ÇELİK'İ ZİYARET ETTİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun ile birlikte AK Parti Erzururm Kadın Kolları Başkanı Avukat Ayşe Deniz Çelik'i ziyaret etti. İl başkanlığı binasında gerçekleşen ziyarettin gündemi bayanlara yönelike yapılabilecek çalışmalar oldu. Kadınların Türk demokrasisinin en önemli mihenk taşlarından biri olduğunu kaydeden Başkan Orhan, bayanların hayatın hen alanında aktif olmaları gerektiğine dikkat çekti.

02.03.2018

BAŞKAN ORHAN SANAYİCİLERİ ZİYARET EDİYOR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, istişare gezileri kapsamında ilçedeki faaliyet gösteren sanayici ve iş adamlarını ziyaret ediyor. Organize Sanayi Bölgesi'nde gezilerini sürdüren Başkan Orhan, iş adamlarının gözüyle yapılan çalışmaları değerlendiriyor ve yapılacak yeni hizmetlerin planlamasını yapıyor. Aziziye sınırları içeresinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi'nin bölgenin dinamosu olma görevini icra ettiğine dikkat çeken Başkan Orhan, EOSB'nin bölge ekonomisine ve istihdama yönelik katkılarının çok fazla olduğunu, ilçelerinde böyle bir oluşumun yer almasının kendilerini ayrıca mutlu ettiğini söyledi.

01.03.2018

BAŞKAN ORHAN, MUHARİP GAZİLER DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili hassasiyetini sürdürüyor. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şubesi'ni ziyaret eden Başkan Orhan dernek yöneticileriyle bir araya geldi. Başkan Orhan' a ziyaret sırasında Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mehmet Akarsu da eşlik etti.

28.02.2018

ILICALI NAZIM AMCA AHŞAP OYMA USTALIĞIYLA RAKİP TANIMIYOR

Ilıcalı Nazım Çınar ilerlemiş yaşına rağmen ahşap oyma sanatıyla değme ustalara taş çıkartıyor. Geleneksel Türk el sanatları içerisinde önemli bir yer tutan ahşap oymacılığına yıllarını veren Nazım Çınar, küçük büfesinin içerisinde kısıtlı imkanlara rağmen çeşitli hediyelik eşya ürünleri tasarlıyor ve üretiyor. Nazım Çınar'ı ziyaret eden Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Nazım Çınar'ın el emeği göz nuruyla gelensel ve günümüz ihtiyaçlarına cevap veren hediyelik eşyaların en güzel örneklerini sergilediğini belirtti.

27.02.2018

İDMAN OCAĞI BELEDİYE SPOR BAL LİGİ YOLUNDA

İdman Ocağı Belediye Spor BAL Ligi'ne yükselme yolunda grupdaki altıncı maçını da kazanarak gruptan çıkmayı garantiledi. Ilıca Orhan Tavli Stadyumu'nda oynanan karşılaşmayı Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da takip etti. İdman Ocağı Belediye Spor'un ligdeki başarısına değinen Başkan Orhan, " Takımımız ilçemizi başarıyla temsil ediyor.

24.02.2018

HANIMLAR AZMEK İLE EKONOMİYE KATKIDA BULUNUYORLAR

Aziziye Meslek Edindirme Kursları (AZMEK) ilçede yaşayan bayanların geçim kapısı oldu. İlçede yaşayan kadınlar Aziziye Belediyesi tarafından açılan meslek edindirme kurslarında meslek öğreniyorlar. Öğrendikleri mesleklerli ile el emeği gön nuru ürünlerini görücüye çıkaran kursiyerler hem alie hem de bölge ekonomisine katkıda bulunuyorlar.

22.02.2018