KORONA'YA İNAT YEŞİL SEFERBERLİĞİ

KORONA'YA İNAT YEŞİL SEFERBERLİĞİ -Ilıca İçin Meydan ve Otopark Projesi -Başkan Orhan; Ilıca Dönüşüyor Kentsel dönüşüm çalışmalarının aralıksız sürdüğü Aziziye'de tek gündem maddesi Korona salgınına rağmen yeni sezon hazırlıklarına başlandı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı, Park ve Bahçeler birimi yöneticileri ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile başkan yardımcıları Ilıca'da yeni projelerin hazırlığı için bir araya geldiler. Ilıca Aziziye caddesi üzerinde geçtiğimiz yıl yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ki yıkımlar sonrasında söz konusu alan üzerinde peyzaj çalışmaları, kent meydanı ve otoparkın inşasına başlanacağı öğrenildi.

15.04.2020

AZİZİYE’DE SÜREKLİ DENETİM

-AZİZİYE’DE SÜREKLİ DENETİM -Başkan Orhan; Denetimlerimiz hassasiyetle sürecek Aziziye Belediyesi zabıta ekipleri koronavirüs salgını tedbirlerine yoğunluk kazandırdı. İlçe sınırları içinde faaliyet gösteren gıda ürünleri satışı yapan market, ekmek fırınları, pasta imalathaneleri ve manavların denetimlerini sürdürüyor. Hijyenik kurallara uyulmayan işletmeler bundan sonra ağır para cezalarına maruz kalacakları konusunda ihtar edildiler.

13.04.2020

SOSYAL MEDYADA GENÇLİK BULUŞMASI

SOSYAL MEDYADA GENÇLİK BULUŞMASI -Başkan Orhan; Şuurlu Gençliğimiz Umut Veriyor Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, sosyal medya buluşmalarında canlı yayında gençlerin sorularını yanıtladı. Takipçi sayısı İnstagram’da 50 binleri aşan @erzurumlular ve #mcorhan instagram hesapları üzerinden gençlerin konuğu oldu. Başkan Orhan bir saate yakın devam eden programda özellikle güncel konular hakkında gelen soruları yanıtladı.

09.04.2020

BAŞKAN ORHAN, MASKE DAĞITTI MORAL VERDİ

AZİZİYE’DE PAZARLAR KONTROL ALTINDA BAŞKAN ORHAN, MASKE DAĞITTI MORAL VERDİ Aziziye Belediyesi tarafından ilçe sınırları içinde kurulan semt pazarlarına denetimler artırıldı. Çarşamba Dadaşkent semtinde Perşembe günleri ise Ilıca mahallesinde kurulan semt pazarları yakın takibe alındı. Aziziye Belediyesi zabıta ekipleri ve kolluk kuvvetleri pazar esnafını ve vatandaşların sağlık kontrolü eşliğinde alışveriş yapmalarına olanak sağlıyor.

08.04.2020

BAŞKAN ORHAN; AF KAPILARINI FIRSAT BİLELİM

BAŞKAN ORHAN; AF KAPILARINI FIRSAT BİLELİM Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Orhan yayımladığı mesajda af kapılarının açıldığı Berat gecesi fırsatının değerlendirilmesi çağrısında bulundu. Bu gecede herkesin kendini yenileme, geçmişini sorgulama ve geleceği planlama açısından çok önemli bir zaman dilimi olduğuna dikkat çeken Başkan Orhan, mesajında şu görüşlere yer verdi.

07.04.2020

AZİZİYE'DE KORONA SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR

AZİZİYE'DE KORONA SEFERBERLİĞİ SÜRÜYOR BAŞKAN ORHAN; KORONA İLE MÜCADELEDE EN BÜYÜK SİLAHIMIZ SOSYAL MESAFE Ülkemizde artarak devam eden Korona Virüsüne karşı özellikle yerel yönetimlerin tedbirleri dikkat çekiyor. Erzurum'da da yoğun bir şekilde gerek sosyal medyada duyuruları yapılan gerekse ilçe genelinde aldığı çalışmalar ile adından söz ettiren Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, dünyayı etkisi altına alan ve gündemin tek gündem maddesi olan bu salgının önlenmesinde vatandaşın duyarlılığına vurgu yaptı. Ülke genelinde istisnalar dışında yapılan çağrıların dikkate alındığına dikkat çeken Başkan Orhan, sağlık çalışanlarının fedakarlıklarının taktire şayan olduğunu kaydetti.

03.04.2020

AZİZİYE’DE BAHAR TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR

AZİZİYE’DE BAHAR TEMİZLİĞİ DEVAM EDİYOR -BAŞKAN ORHAN; TÜM BİRİMLERİMİZLE TEMİZLİK ALARMI VERDİK Aziziye Belediyesi tarafından ilçe genelinde bahar temizliği alarmı verildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park Bahçeler Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında tüm sokaklar ve belediye uhdesinde bulunan tüm caddeler temizlenip yıkanıyor. Özellikle Ilıca, Saltuklu ve Selçuklu mahallelerinde bir haftadan beri sürdürülen bahar temizliği kapsamında bu temizlikler sürekli hale getirildi.

23.03.2020

AZİZİYE BELEDİYESİ YAŞLILARI UNUTMADI

AZİZİYE BELEDİYESİ YAŞLILARI UNUTMADI -BAŞKAN ORHAN; YAŞLILARIMIZA EL AYAK OLUYORUZ Aziziye Belediyesi dünyayı etkisi altına alan korona virüsü ile mücadele kapsamında çalışmalarını artırarak devam ettiriyor. Özellikle ölümlerin yaşlılar arasında fazla olması nedeniyle virüsün yayılmasını engellemek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yaşlıların evden çıkmaması amacıyla duyurular yapılmıştı. Aziziye Belediyesi bu durumu göz önünde bulundurarak sosyal belediyecilik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

22.03.2020

BAŞKAN ORHAN’DAN MİRAÇ KANDİLİ VE NEVRUZ KUTLAMASI

BAŞKAN ORHAN’DAN MİRAÇ KANDİLİ VE NEVRUZ KUTLAMASI -BAŞKAN ORHAN; BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BOZMAYALIM Recep ayının 27. Gecesi kutlanan Miraç Kandili münasebetiyle Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bir mesaj yayımladı. Mesajında aynı zamanda bugün kutlanan Türklerin Ergenekon’dan çıkışını ve bahar bayramı olarak kutlanan Nevruz’a da yer veren Başkan Orhan, İnsanlığın bitmiş olduğu bir anda ortaya çıkan ve cahiliye döneminde bir güneş gibi insanların üzerine doğan Peygamber Efendimizin (S.

20.03.2020

TİCARETHANELERDE İLAÇLAMA SEFERBERLİĞİ

-TİCARETHANELERDE İLAÇLAMA SEFERBERLİĞİ -BAŞKAN ORHAN; DEZENFEKSİYONDA HASSASİYETİMİZ SÜRÜYOR Aziziye İlçesi’nde son günlerde artarak devam eden dezenfeksiyon çalışmalarında bugün itibariyle Ilıca, Selçuklu ve Saltuklu mahallelerinde ticari işletmeler temizlik programına alındı. Aziziye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün ortak çalışmaları ile yapılan dezenfeksiyon çalışmalarında bir hafta içinde tüm kamusal alanlarda ilaçlama işlemleri tamamlandı. Kamusal alanlarda yapılan bu işlem sonrasında ilçede faaliyet gösteren ticari işletmeler içinde ilaçlamalar başlatıldı.

20.03.2020