AZİZİYE'DE AÇILIŞ COŞKUSU...

Aziziye Belediyesi’nin yatırım açılışları Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı ile başladı. Dadaşkent’te yapılan devasa büyüklükteki tematik park, hafta sonunda düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. Erzurum protokolünün akın ettiği açılışta yerel yönetimler arasındaki uyuma vurgu yapıldı, AK Parti’nin yerel yönetimlere kazandırdığı güce dikkat çekildi.

18.09.2021

AZİZİYE'DE YATIRIMLARIN PERDESİ AÇILIYOR...

  Aziziye Belediyesi, yatırımlarının ilk perdesini Sağlıklı Yaşam-Bisiklet Yolu ve Trafik Eğitim Parkı ile açıyor. Bölgenin en geniş ilk ve tek tematik parkı olan yatırımın açılışı için tüm hazırlıklar tamamlanırken, açılış kurdelesi ise, 18 Eylül Cumartesi günü kesilecek. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum’da bu yılın yatırım sezonuna “5’i bir yerde yatırım” konseptiyle hizmet damgası vurduklarını ifade ederek, “Tamamladığımız yatırımlarımızı hamdolsun açılış aşamasına getirdik.

17.09.2021

BAŞKAN ORHAN'IN SÜRPRİZİ ZABITA MEMURLARINI ŞAŞIRTTI!

Aziziye’de bugün bir ihbarı değerlendiren Aziziye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ulaşılan adreste neye uğradığını şaşırdı. Karşılarında Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı gören zabıtalar, alkışlar ve konfetilerle karşılanırken, kendilerini bekleyen kutlama pastasıyla büyük bir mutluluk yaşadı. 1-7 Eylül Zabıta Haftası dolayısıyla Aziziye Belediyesi tarafından sıra dışı bir kutlama etkinliği gerçekleştirildi.

03.09.2021

BAŞKAN ORHAN'DAN AZİZİYELİ MİNİKLERE SÜRPRİZ

  Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin karşısına bugün çok özel bir sürprizle çıktı. Başkan Orhan, okula uyum programı kapsamında okul sıralarına ilk kez oturan miniklere Aziziye Belediyesi’nin kültür yayınlarından olan “Şehrimi Boyuyorum” adlı boyama kitabını dağıttı. Erzurum’un tarihi eserlerinin, tabii ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kültürel ürünlerinin resmedildiği Erzurum’a özel boyama kitabını çocuklarla buluşturan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, hem miniklerle ve hem de öğretmenleriyle sohbet etti.

02.09.2021

SELDEN ZARAR GÖREN MAHALLELER İÇİN SEFERBERLİK

Erzurum’da geçtiğimiz haftadan bu yana aralıklarla etkili olan sağanak yağış, Aziziye ilçesine bağlı kırsal mahalleleri de olumsuz yönde etkiledi. Yağışların sele ve su baskınlarına dönüştüğü birçok mahallede, ulaşım ağlarıyla birlikte ekili araziler de hasar görürken, Aziziye Belediyesi ise, bölgede adeta seferberlik ilan etti. Yağışların olumsuz yönde etkilediği mahalleler için tüm ekipleri teyakkuza geçiren Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, bölgede incelemelerde de bulundu.

18.08.2021

BAŞKAN ORHAN: AZİZİYE'DEKİ HERKES KAZANACAK

Hayata geçirdiği proje ve yaptığı yatırımlarla Aziziye ilçesine marka değer kazandıran Aziziye Belediyesi, üretim ve istihdam odaklı yeni bir yatırım için daha kolları sıvadı. Aziziye Belediyesi, “Biyokütle Enerji Destekli Jeotermal Domates Seracılığı Projesi” için ilk kazmayı vururken, Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ise, kurmaylarıyla birlikte modern seraların inşa edileceği bölgede incelemelerde bulundu. Başkan Orhan, Ilıca’da konuşlandırılacak ve yaz-kış domates üretimi yapılacak olan seraların yapım çalışmalarına sadece start vermekle kalmadı, aynı zamanda istihdam müjdesi de verdi.

09.08.2021

AZİZİYE'DE GELENEKSEL TÜRK SANATLARI BULUŞMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum’da katıldığı toplu açılış töreni ile hizmete açılan Aziziye Engelsiz Yaşam Merkezi, ilk ev sahipliğini Geleneksel Türk Sanatları buluşması için yaptı. Aziziye Belediyesi ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi işbirliğiyle açılan Geleneksel Türk Sanatları Davetli Ulusal Karma Sergisi’ne bölge illerinden çok sayıda üniversitenin katılımı sağlandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof.

04.08.2021

BU MİLLETE KEFEN BİÇEN, O KEFENİ KENDİ GİYER!

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, “15 Temmuz; millet iradesine karşı diş bileyen ve düşman kesilen mihrakların nefesinin kesildiği, hain terör örgütü FETÖ’nün iman dolu göğüslere çarpa çarpa adeta paramparça olduğu günün adıdır” dedi.Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Orhan mesajında; karanlık ve hain emellerini 15 Temmuz’da icra ve ibra etmek isteyen FETÖ terör örgütünün milletten esaslı bir ders aldığına vurgu yaparak, “O gece herkes sustu; yüreklerdeki cesaret konuştu, dirayet konuştu.

15.07.2021

BAŞKAN ORHAN’DAN ESNAFA PANDEMİ TEŞEKKÜRÜ

BAŞKAN ORHAN’DAN ESNAFA PANDEMİ TEŞEKKÜRÜ -BAŞKAN ORHAN; ESNAFIMIZIN SABIR VE METANETİ GURUR VERİCİ Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçe sınırları içinde faaliyet gösteren esnafı tek tek ziyaret etti. Koronavirüs (Covit 19) salgını süresince büyük sıkıntılar yaşayan buna rağmen sabır ve sükunetle sürece destek veren esnafa teşekkür ziyareti gerçekleştiren Başkan Orhan, talepleri dinleyip not aldı. Esnaf ziyaretlerini devam ettireceklerinin altını çizen Başkan Orhan, ilçe ekonomisini ayakta tutan esnafın destekçisi olduklarını belirtti.

01.07.2020

MİNİK KEDİLER İÇİN İŞ MAKİNELERİ DURDU

KEDİ YAVRULARINA KUCAK AÇTILAR -MİNİK KEDİLER İÇİN İŞ MAKİNELERİ DURDU Aziziye Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm çalışmalarının yapıldığı Gezköy mevkiinde yıkım esnasında metruk bir evde kedi yavrularının görülmesi üzerine hafriyat çalışmaları 5 gün süreyle durduruldu. Metruk bir evde anneleri tarafından beslendiği öğrenilen kedi yavruları için Erzurum Büyükşehir Belediyesi hayvan barınağı yetkilileri ve Aziziye Belediyesi tarafından adeta seferberlik ilan edildi. Annelerinin nerede olduğu bir türlü tespit edilemeyen, görüldüğünde ise yakalanamayan yavru kedilerin korunması için çaba gösterildi.

29.06.2020