BAŞKAN ORHAN’DAN MEDYA ÇIKARMASI

BAŞKAN ORHAN’DAN MEDYA ÇIKARMASI -“GÜÇLÜ MEDYAMIZ İLE ERZURUM DAHADA GÜÇLENECEK” -YEREL YÖNETİMLERİN KILAVUZU MEDYA OLMALIDIR Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum’da faaliyet gösteren basın kuruluşları ve gazeteci cemiyetlerine ziyaret gerçekleştirdi.  Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti ve Erzurum Gazeteciler Cemiyeti ve haber ajansı yöneticileri ve gazete yöneticileri ile bir araya geldi. İlk olarak Erzurum Gazeteciler Cemiyeti ve Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri ile bir araya gelen Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, daha sonra İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürü Ayhan Türkez ve Demirören Haber Ajansı Bölge Müdürü Turgay İpek ile görüştü.

13.02.2020

BAŞKAN ORHAN; METRUK YAPILAR İLE SUÇ UNSURLARINI ORTADAN KALDIRIYORUZ

AZİZİYE’DE YIKIM ÇALIŞMALARI-KAR KIŞ DEMEDEN YIKIM ÇALIŞMASI YAPILIYOR-BAŞKAN ORHAN; METRUK YAPILAR İLE SUÇ UNSURLARINI ORTADAN KALDIRIYORUZAziziye Belediyesi yoğun kış şartlarına aldırış etmeksizin ilçe sınırları içerisinde bulunan metruk yapıların yıkımlarına başladı. Önceki gün Selçuklu Mahallesi sınırlarında bulunan ve uzun zamandır içi boş bir vaziyette bulunan ikişer katlı villa tipi yapılı evlerin yıkımı gerçekleştirildi. Vatandaşlardan sürekli olarak gelen suç duyurularını dikkate alan Aziziye Belediyesi ev sahiplerinin de bilgisi ile aldığı meclis kararıyla yıkımını yaptıkları evler ile ilgi odağı oldu.

11.02.2020

AZİZİYE’DE KARLA ETKİN MÜCADELE

AZİZİYE’DE KARLA ETKİN MÜCADELEAziziye Belediyesi kent merkezinde ve kırsalda karla mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor.Bölge genelinde süren yoğun kar yağışı Aziziye’de de etkisini fazlasıyla gösteriyor.Kar yağışı nedeniyle kent merkezinde ve bağlı mahallelerde Aziziye Belediyesi tarafından hummalı bir çalışma yürütülüyor.

10.02.2020

AZİZİYE’NİN CAZİBESİ SÜRÜYOR

-AZİZİYE’NİN CAZİBESİ SÜRÜYOR -NÜFUS ARTIŞINDA BEKLENEN GELİŞME -AZİZİYE’NİN NÜFUSU 63 BİN 502 Erzurum’un son yıllarda en fazla popülaritesi artan ilçelerin başında gelen Aziziye son Türkiye İstatistik Kurumunun 2019 nüfus sayımı ile yine Erzurum’un en cazip ilçelerinden biri oldu. Erzurum geneli nüfusu azalmasına rağmen son beş yılda nüfusu süratle artan Aziziye geçen yıl ki nüfusunu bu yıl 1.213 kişi artırdı.

04.02.2020

BAŞKAN ORHAN; ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUKLARI GELECEĞİMİZİ EMİN KILIYOR -

PALANDÖKEN ONLARLA ŞENLENDİ -BAŞKAN ORHAN; ÇOCUKLARIMIZIN MUTLULUKLARI GELECEĞİMİZİ EMİN KILIYOR -ERZURUM KIŞ SPORLARINDA İDDİALI GELİYOR -AZİZİYE BELEDİYESİ KIŞ SPORU İÇİN SPOR KULÜBÜ HAZIRLIĞINDA Hemen her alanda yaptığı hizmetlerle adını duyuran Aziziye Belediyesi yarı yıl tatilini fırsat bilerek ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerine düzenlediği kayak kursu ile ilgi odağı oldu. Erzurum Kayak Kulübü, Karspor ve Aziziye Belediyesi öncülüğü ile yarıyıl tatili ile birlikte başlatılan kayak kursu 15 gün sürdü.  Palandöken’de düzenlenen törenle sertifikalarını ve ödüllerini alan öğrenciler kayak sporunu öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar.

03.02.2020

BAŞKAN ORHAN; SEMT PAZARINDA

BAŞKAN ORHAN; SEMT PAZARINDA -PAZAR ESNAFI TALEP ETTİ BAŞKAN ORHAN DİNLEDİ Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye İlçesi’nde Çarşamba ve perşembe günleri kurulan semt pazarlarında pazar esnafının sorunlarını dinliyor. Sürekli hale getirdiği esnaf gezisini en az ayda bir olarak gerçekleştiren Başkan Orhan, özellikle çocukların ilgisi ile karşılaştı. Soğuk kış şartlarına aldırış etmeden ekmek mücadelesi veren Semt Pazarcıları talep ve beklentilerini Başkan Orhan ile paylaştılar.

30.01.2020

OSB ESNAFINA BAŞKAN ORHAN JESTİ

OSB ESNAFINA BAŞKAN ORHAN JESTİ -EHRAM TASARIMLARI ARTIK HER YERDE Erzurum kültürünün zenginlikleri arasında yer alan ve kadınlarımızın yıllarca giysi alarak kullandığı ehram,  Aziziye Belediyesi tarafından coğrafi işaret olarak tescil ettirilmesi sonrasında modern tasarımları ile Türkiye’nin gözdesi oldu. Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet yapan firmalara firma isimleri ve logolarının işlenmiş olduğu ehram tasarımlarından hediye etti.

28.01.2020

AZİZİYELİ ÇOCUKLAR GELECEĞE KAYIYOR

AZİZİYELİ ÇOCUKLAR GELECEĞE KAYIYOR -KAYAK ÖĞRENİP TATİL YAPTILAR Aziziye Belediyesi, Kar Spor ve Erzurum Kayak Kulübü’nün öncülüğünde ilkokul öğrencilerinin kayak öğrenmesini amaçlayan kayak kursu başladı. 2 gün temel eğitimlerin verildiği kursun 15 gün süreceği öğrenildi. Aziziye ilçe sınırlarında ilkokullarda okuyan 25 öğrencinin belirlenerek eğitime alındığı kurslarda öğrencilerin a’dan z’ye tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

24.01.2020

BAŞDANIŞMAN KÜÇÜKYILMAZ’DAN BAŞKAN ORHAN’A ZİYARET

BAŞDANIŞMAN KÜÇÜKYILMAZ’DAN BAŞKAN ORHAN’A ZİYARET -BAŞKAN ORHAN’DAN OLTU TAŞI TESPİH VE TABLO HEDİYESİ Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Mücahit Küçükyılmaz, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı makamında ziyaret etti. Hafta sonu Aziziye Ilıca İlhan Varank Kültür Merkezi’nde Aziziye Belediyesi tarafından organize edilen ‘İç ve Dış Siyasette Muhtemel Gelişmeler’ konulu panelde vatandaşlarla buluşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr.

22.01.2020

BAŞKAN ORHAN; DÜNYA SİYASETİNE YÖN VERİYORUZ

-ILICA’DA İÇ VE DIŞ SİYASET KONUŞULDU -BAŞKAN ORHAN; DÜNYA SİYASETİNE YÖN VERİYORUZ Aziziye Belediyesi tarafından Ilıca’da bulunan Prof. Dr. İlhan Varank Kültür Merkezi’nde ‘İç ve Dış Siyasette Muhtemel Gelişmeler’ konulu panel düzenlendi.

20.01.2020