AZİZİYE YENİ TREND OYUN HAVUZLARI

DOĞU’DA BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ OYUN HAVUZLU PARK ÇOCUKLARLA DOLDU Aziziye Belediyesi sosyal belediyecilikte ki projelerine bir yenisini ekleyerek geleneği bozmadı. Saltuklu Mahallesi’nde bir süre önce açılışı yapılan Cimilli Külliyesi’nin hemen yanında projesi ve inşası tamamlanan çocuk oyun alanı alışılagelmiş parklardan tamamen farklı. Çocukların aileleri ile birlikte vakit geçirmesi amacıyla açılışı yapılan parka 1991 yılında Bitlis Mutki’de şehadet şerbetini içen Piyade Onbaşı Mustafa Mutlu’nun adı verildi.

18.03.2019

DEV MESİRE ALANINDA SONA DOĞRU

Aziziye’yi Erzurum’un ve bölgenin mesire alanı haline getirecek 25 bin metrekarelik dev mesire alanı projesinde sona yaklaşıldı. Başkan Orhan, çalışmaları yerinde titizlikle inceleyerek, projeyi adım adım takip ediyor. Aziziye Belediyesi nin dev yatırımlarından birisi daha hayat buluyor.

18.03.2019

BAŞKAN ORHAN: VATAN SEVGİSİNİN ZAFERİDİR ÇANAKKALE

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YIL DÖNÜMÜNDE ANLAMLI AÇILIŞAziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.Çanakkale Zaferi’nin Türk milletinin binlerce yıldır sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesinin yakın tarihteki en iyi örneklerinden biri olduğunu söyleyen Başkan Orhan, Türk milletinin vatanı, dini, istikbali ve hürriyeti söz konusu olduğunda canı pahasına mücadele etmekten çekinmeyeceğini ifade etti.

17.03.2019

BAŞKAN ORHAN KAPI KAPI GEZDİ CUMHUR İTTİFAKI İÇİN DESTEK İSTEDİ

Aziziye Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Aziziye Belediye Başkan Adayı Muhammed Cevdet Orhan seçim ziyaretlerini sürdürüyor.31 Mart tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçimleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren Başkan Orhan, ilçede ev ziyaretleri yapıyor, kapıların zilini çalarak vatandaşların elini sıkıyor.İlçenin tamamında toplumun her kesiminden vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Orhan, trafiğin yoğun olduğu ana caddelerde istişare sohbetleri yapıyor.

14.03.2019

ERZURUM EHRAMI TESCİLLENDİ

Erzurum’un yöresel dokuması olan ehram Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi. Erzurum’un geleneksel simgelerinden olan ehram dokumasının tescillenmesi ile kentin tescilli ürünü dokuza çıkmış oldu. Bundan böyle Erzurum’da üretilen ehram ürünleri Türkiye’nin her yerinde coğrafi işaret amblemi ile tüketiciye sunulacak.

12.03.2019

BAŞKAN ORHAN: 12 MART HÜZNÜN YERİNİ ZAFERE BIRAKTIĞI TARİHTİR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 12 Mart Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.Başkan Orhan, 1 Dünya savaşı sırasında Erzurum’un, Çarlık Rus ordusunun ilk hedefinde olduğunu ve 1916 yılında Rus ordusu tarafından işgal edildiğini belirtti.

11.03.2019

BAŞKAN ORHAN: KADINLAR TOPLUMUN MİMARLARIDIR

Aziziye Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Aziziye Belediye Başkan Adayı Muhammed Cevdet Orhan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle ilçede yaşayan kadınlara karanfil dağıttı.Programlar sırasında Orhan’a; belediye başkan yardımcıları, AK Parti Aziziye İlçe yönetimi, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri eşlik etti.İlk olarak belediyede çalışan kadın personellere karanfil dağıtarak Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Orhan, cadde ve sokakların yanı sıra evlere de ziyaretlerde bulunarak bayanlara karanfil hediye etti.

09.03.2019

CUMHUR İTTİFAKI’NA AZİZİYE’DEN TAM DESTEK

Aziziye Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Aziziye Belediye Başkan Adayı Muhammed Cevdet Orhan, ilçeye bağlı Kumluyazı ve Kavaklıdere mahallelerini ziyaret etti.Ziyaretlere AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Aziziye İlçe Başkanı Murat Karataş, AK Parti Aziziye İlçe Teşkilatı üyeleri katıldı.Kavaklıdere mahallesi ile başlayan ziyaretler, Kumluyazı mahallesi ile tamamlandı.

07.03.2019

AZİZİYE’NİN GENÇLERİ AVRUPA’DA

Aziziye Belediyesi akredite kurumu olduğu Erasmus+ Programı kapsamında gençleri Avrupa ile buluşturdu.Erzurum’dan hareket eden gençler, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları merkezi tarafından finanse edilen ‘Hayırlı Uğurlu Olsun’ isimli Erasmus+ gönüllülük faaliyeti projesi kapsamında Portekiz'in Barcelos şehrindeki Mobility Friends Gençlik Merkezi’ne vardılar.Gençlik merkezinde çeşitli faaliyetlerde görev alan gönüllü gençler; proje çalışmalarının yanı sıra Barcelos, Braga ve Porto’da tarihi bölgeleri ziyaret ederek, farklı kültürlerle hakkında bilgi ediniyorlar.

05.03.2019

AZİZİYE’DE DURMAK YOK

Aziziye Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Aziziye Belediye Başkan Adayı Muhammed Cevdet Orhan, seçim gezilerine devam ediyor.AK Parti’de yaklaşan yerel seçimler öncesi çalışmalar sürerken, Aziziye’de Cumhur İttifakı AK Parti Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’da ev ev gezerek destek istiyor.AK Parti Aziziye Seçim Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı programa göre hareket eden Orhan, ilçedeki esnafları ziyaret ediyor ve vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini dinliyor.

03.03.2019