MNG FESTİVALİ MEHTERLERLE BAŞLADI

MNG AVM Alışveriş Festivali Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Mehter Ekibinin birbirinden kıymetli eserleriyle başladı. Programı Erzurum Milletvekili Prof. Dr.

25.03.2018

ÖĞRENCİLER 'GELECEK SİZSİNİZ' PROJESİYLE SEVİNDİ

Gelecek Sizsiniz projesi öğrencileri sevindirmeye devam ediyor. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ve Gazeteci Mehmet Şener'in konuk olduğu programda duayenler hayat ve eğitim tecrübelerini Zübeyde Hanım İlkokulu öğrencilerine anlattılar. Zübeyde Hanım İlkokulu konferans salonunda gerçekleşen programa öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

22.03.2018

YENİ DÜNYA VAKFI AZİZİYE'DE

Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksuve vakfın yöneticileri Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'a ziyarette bulundu.  Yaklaşık 45 dakika süren ziyarette karşılıklı vakfın çalışmaları ve birlikte yapılabilecek projeler konuşuldu. Gençlerin milli ve manevi değerlere bağlı, bilgili, kültürlü, ahlaklı, yeniliklere açık, aydın birer şahsiyet olmalarını sağlamanın en büyük hedeflerini olduğunu belirten Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu,"Vakıf olarak milletimizin huzur içinde kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmaktayız.

21.03.2018

AZİZİYE'DE BAHAR TEMİZLİĞİ

Aziziye Belediyesi, bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte genel temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına hız verdi. Aziziye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü havaların ısınmasıyla birlikte ilçede temizlik seferberliği başlattı. Ağır kış koşullarından tahrip olan yollar ve kaldırımlar bakıma alınırken, cadde ve sokaklar da kapsamlı bir şekilde tazyikli su ile yıkanarak temizleniyor.

20.03.2018

METRUK BİNALARDAN ÇOK AMAÇLI YAŞAM MERKEZİNE

Aziziye Belediyesi ilçede yıllardır metruk halde bulunan işyerlerini yıkarak yerine modern kapalı semt pazarı, otoparkı ve engelsiz yaşam merkezi bulunan bir sosyal tesis kazandırıyor. Aziziye ilçesi son yıllardaki nüfus artış hızıyla dikkat çekiyor. Aziziye Belediyesi,  Erzurum’un en yüksek nüfus artış hızına sahip olan ilçesinde birbirinden değerli ve ihtiyaca yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

15.03.2018

BAŞKAN ORHAN, HİZMET-İŞ SENDİKASI KURMAYLARINI AĞIRLADI

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir ve beraberindeki heyet Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ı makamında ziyaret etti. Erzurum'a bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Özdemir, Başkan Orhan'a sendikacılık faaliyetleriyle ilgili bilgiler vererek, çalışmalarında başarılar diledi. Nazik ziyaretleri için Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir'e teşekkür eden Başkan Orhan, ilçede yürüttükleri faaliyetlerle ilgili bilgiler verdi.

14.03.2018

BAŞKAN ORHAN GÖNÜLLERİ FETHETMEYE DEVAM EDİYOR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’nin Ilıca Mahallesi’nde yaşayan ahşap oyma ustası 75 yaşındaki Nazım Çınar’ı ziyaret etti. Nazım Çınar ile hasbihal ederek hayır duasını alan Başkan Orhan, el emeği göz nuru eserlerin üretim sürecini yerinde gördü. Zihninde şekillendirdiği düşünceleri büyük bir ustalıkla ahşap üzerine nakşeden Nazım Çınar, çocukluğunun ilk yıllarından itibaren ahşap oymacılığına hobi olarak devam ediyor.

14.03.2018

ERZURUM'DA KURTULUŞUN 100. YILDÖNÜMÜ COŞKUSU

Erzurum'un Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönü münasebetiyle Yakuti Havuzbaşı Meydan'nda tören düzenlendi. Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9.

12.03.2018

BAŞKAN ORHAN: 12 MART 1918, ERZURUM'UN RÜŞDÜNÜ DÜNYAYA İSPATLADIĞI TARİHTİR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Orhan, mesajında şu görüşlere yer verdi: Milli mücadele meşalesinin yakıldığı ilk şehirlerden biri olan Dadaşlar diyarı Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını kutlamanın haklı gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

12.03.2018

YAPI DENETİM FİRMALARI AZİZİYE’DE BULUŞTU

Erzurum ve Aziziye’de faaliyet gösteren yapı denetim firmaları Aziziye’de buluştu. Aziziye ilçesindeki yapım faaliyetlerini konu alan toplantıya Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Umut Akdaş, İmar Müdürlüğü personeli ve yapı denetim firmalarının yetkilleri katıldı.  Toplantıda 2018 yılı imar politikaları ve yapı denetim firmalarının talepleri görüşüldü.

11.03.2018