BAŞKAN ORHAN’DAN ÇATI KAPI İFTAR ZİYARETİ

BAŞKAN ORHAN’DAN ÇATI KAPI İFTAR ZİYARETİ Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da çat kapı iftar ziyaretlerini sürdürüyor. İlçedeki ihtiyaçlı ailelerin iftar sofralarına konuk olarak onların ihtiyaçlarını dinleyerek yardım eli uzatan Başkan Orhan, çat kapı iftar ziyareti geleneğini bu Ramazan ayında da sürdürüyor. Başkan Orhan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ensar Coşkun ve AK Parti Aziziye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Aydın ile ilçenin Saltuklu Mahallesi’nde 1 çocuklu bir aileyi ziyaret etti.

22.05.2018

BAŞKAN ORHAN’DAN HASTA ZİYARETİ

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, evde yatarak tedavi gören 78 yaşındaki Ahmet Küçük’ü ziyaret etti. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’a hasta ziyareti sırasında AK Parti Aziziye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Aydın da eşlik etti. Her fırsatta hasta ve yaşlılar ziyaret eden Başkan Orhan, amaçlarının her zaman vatandaşların yanında olduğunu hissettirmek olduğunu söyledi.

21.05.2018

BAŞKAN ORHAN İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçede çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek vatandaş odaklı hizmet anlayışına devam ediyor. Gündüz ev ziyaretleri yapan Başkan Orhan, teravih namazlarından sonra ise ilçedeki vatandaşları dinliyor ve yapacakları çalışmalarla ilgili bilgiler veriyor. İstişare kültürünün kendileri için önemli olduğunu belirten Başkan Orhan; her fırsatta yaşlı olsun genç olsun, kadın olsun çocuk olsun her kesimin fikirlerine değer verdiklerini söyledi.

21.05.2018

AZİZİYE'DE İSTİŞARE KÜLTÜRÜ HAKİM

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ile birlikte Ilıcalılarla buluştu. Ilıca Ömer Nasuhi Bilmen Camii’nde kılınan teravih namazının ardından buradaki vatandaşlarla bir araya gelen başkanlar, talepleri dinleyip istişarelerde bulundular. Yaklaşık yarım saat süren istişare ve değerlendirme toplantısının ardından başkanlar, hizmete yeni giren AK Parti Aziziye Ilıca Mahalle Başkanlığı’na geçerek partililerle bir araya geldiler.

18.05.2018

BAŞKAN ORHAN BAŞÇAKMAK’TA

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan ilçeye bağlı Başçakmak Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Mahallede devam eden ve tamamlanan çalışmaları Muhtar Ali Yalçın ile birlikte yerinde gezen Başkan Orhan, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. İlçeye bağlı mahalleleri karış karış gezen Başkan Orhan, incelemeler sırasında karşılaştığı vatandaşlarla sohbet etti, görüş alışverişinde bulundu.

16.05.2018

ERZURUM, KARDEŞ KUDÜS İÇİN YÜRÜDÜ

ABD'nin İsrail Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşımasının üzerine Türkiye’nin dört bir yanında olduğu Erzurum’da da tepkiler çığ gibi büyüdü. Dadaşların tek yürek olduğu yürüyüşte, İsrail ve Amerika’ya lanetler yağdı. Binlerce kişinin katıldığı yürüyüş, Yakutiye Kent Meydanı’nda yapılan ortak deklarasyonun ardından son buldu.

15.05.2018

BAŞKAN ORHAN AZİZİYELİ ANNELERLE BİR ARAYA GELDİ

Aziziyeli anneler AK Parti Aziziye İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nın Aziziye Belediyesi ile birlikte düzenlediği programda buluştu. Aziziye Belediyesi Nikâh Salon’unda gerçekleşen programa Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti Aziziye Kadın Kolları Başkanı Ayşe Aydın, AK Parti Aziziye Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve ilçede yaşayan davetliler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşe Aydın, annenin toplumun mimarı olduğunu ve kadının başka varlıklardan farklı en büyük özelliğinin anne olmasından kaynaklandığını söyledi.

14.05.2018

ENGELLİ GENCİN HAYALİ GERÇEK OLDU

Bedensel engelli genç Enes Tokdemir’in hayalini kurduğu dizüstü bilgisayarı Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan hediye etti. Erzurum’un Aziziye ilçesinde yaşayan Yunus ve Meryem Tokdemir çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan 16 yaşındaki bedensel engelli genç Enes, teknolojiyi yakından takip ediyor ve bir dizüstü bilgisayarın hayalini kuruyordu. Aziziye Belediyesi’ne isteğini sosyal medya aracılığıyla ileten genç, hayal ettiği dizüstü bilgisayarı elinde tutan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı karşısında görünce mutluluktan yerinde duramadı.

11.05.2018

AZİZİYE BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMED CEVDET ORHAN'IN, ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Aziziye’yi vatandaşlarla el ele vererek ülkedeki önemli engelsiz yaşam merkezleri arasına sokmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Orhan, Türkiye’nin AK Parti hükümetleriyle sosyal devlet uygulamaları yönünden dünyadaki sayılı ülkeler arasında gösterildiğini belirtti. Sağlıktan sosyal hayata, eğitimden istihdama, ulaşımdan dini hizmetlere kadar birçok alanda engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıran her türlü politikayı desteklediklerinin altını çizen Başkan Orhan,” Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda karşılaştıkları zorlukları aşabilmeleri, onların sosyal hayatta çok daha fazla yer alabilmelerinin sağlanması toplumsal bir görev olmasının yanı sıra vicdani bir ödevdir. Bizler yerel yönetimler olarak hayatın her aşamasında engelli vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu için değişen yaşam şartlarını da göz önünde bulundurarak ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ediyoruz.

10.05.2018

HASTANE ODASI NİKAH SALONLARI OLDU

Damat adayı Neşet Akdemir kaza geçirip nikâha gidemeyince, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, çiftin nikâh törenini hastanede kıydı. Neşet Akdemir ile Esra Aras hayatlarını birleştirmeye karar verdiler. Aziziye Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü’ne nikâh işlemleri için başvuru yaptılar.

07.05.2018